Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen füzet kell fizikára és...

Milyen füzet kell fizikára és biológiára?

Figyelt kérdés

2012. júl. 22. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Fizikára mindenképp kockás ajánlott. Biológia változó, van aki simát, van aki kockásat használ, én a simát preferálom.
2012. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én igazából csak általánosban használtam a hagyományosan elvárt vonalas-kockás-sima füzeteket. Később csak sima füzetet használtam, kivéve matekon. Számomra a sima üres lap sokkal inspirálóbb és "tisztább".
2012. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen mindegy. Én is sima A4-es lapokat használtam, és anyagrészenként összefűztem.

A négyzetrácsos füzet a grafikonok és diagramok miatt jó, amúgy nem fontos! :):)

2012. júl. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem kaptál tanszerlistát, amiből ez kiderülne, akkor szerintem először a tanároktól kellene megkérdezned, hogy ők milyet kérnek.

Ha nekik mindegy, akkor én fizikára mindenképp négyzetrácsosat, bioszra pedig vonalasat ajánlok. (Simát csak akkor, ha tudsz egyenesen írni.)


A méret pedig attól függ, milyen iskolatípusról és melyik évfolyamról van szó: általánosban általában elég egy-egy A/5-ös, legfeljebb veszel újat, ha betelik. Középsuliban inkább A/4-es kell, mivel több a tananyag. Ha pedig a tanárnak az a heppje, hogy állandóan a füzetbe írat, akkor egy vastagabb spirálfüzet a legjobb.


Off az 1. és a 2. válaszolónak: Nem vagyok tündér, de ha mutattok nekem egy _kockás_ füzetet, teljesítem egy kívánságotokat. :D

2012. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Berta Wooster:

[link]

Kockás (képregény)füzet. :)


Kérdező: fizikára jobb a kockás (oké, négyzethálós). Biológia esetében az a kérdés, te mit kedvelsz jobban (vagy a tanár): rajzos vagy szöveges jegyzet? Ha sokat rajzoltat a tanár, a sima jobb, ha sokat kell írni, vagy nem szeretsz rajzolni, akkor vonalas. Én ezt annak idején úgy oldottam meg, hogy volt egy A/5-ös vonalas füzetem (ebbe jegyzeteltem), és volt egy A/4-es sima, amibe a kísérletek jegyzőkönyvét csináltam és a rajzokat. Ez volt a "fő füzet", később persze a vonalasat el is hagytam. (És váltottam négyzetrácsosra. Az volt otthon.)

2012. júl. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

@ 5:


:)))


De sajnos ezt a megoldást nem fogadhatom el. Egyrészt a pályázati felhívás az első két válaszolónak szólt; másrészt meg ebbe nem lehet rendesen írni. :D


Na, jó, azért egy fél kívánságod lehet. :D

Zene? Vers? Vicc? Játék? Fejtörő?

2012. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kockás az, csak két dimenziósak a kockák.
2012. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Két dimenziós kocka nincs :))


Am mi fizikán rengeteget írunk füzetbe. Rajzolni nem nagyon szoktunk, csak számolni, ha épp olyan résznél vagyunk, ezért nálunk a sima füzet volt az ajánlott.


Bioszon meg általánosban sima volt és gimiben is az lesz. Bár általánosban egy tanév alatt még egy A/5-ös füzet közepéig sem jutottam el, azért néha rajzolgattunk meg sokat írtunk, ezért jó a sima.

2012. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ami csak két dimenziós, az lehet vonal: egyenes, görbe, nyitott vagy zárt; vagy síkidom_ , úgymint négyzet, téglalap, háromszög, kör stb.

A testek - mint például a kocka is :D - három dimenziósak.

2012. júl. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!