Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a nagyapa-effekt...

Mit gondoltok a nagyapa-effektusról?

Figyelt kérdés

Ha valaki visszamegy az időben, és akár szándékosan vagy véletlenül, de megöli a nagyapját. Így ő nem fog megszületni, tehát nincs aki megölje a nagyapát. Így viszont mégis megszületik, és megöli. Emiatt sokan kizárják az időutazás lehetőségét.

Én úgy gondolom, hogy ha megöli a nagyapját, nem hal meg, csak számára megszűnik az az idősík, ahonnan jött, így hogyha visszajön a jelenbe, senki sem fogja ismerni. Szerintetek?



#nagypapa #időutazás #idősík #nagyapa-effektus
2012. júl. 25. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
most erre mit mondjunk? lehet hogy igazad van, lehet hogy nem. nem tudunk arról hogy léteznének más idősíkok, de kizárni se lehet a létezésüket.
2012. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak a véleményetekre vagyok kíváncsi.
2012. júl. 25. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem az a neve, hogy nagypapa effektus. Effektusok tulajdonképpen jelenségek, amik fizika, kémiai törvényeknek köszönhetőek. A rendes neve a Nagypapa paradoxon, és valóban, ahogy már Schrödinger is megválaszolta, ha megölöd a nagypapádat, akkor nem történik veled semmi, az csak egy másik lehetséges kimenetele volt a történelemnek, ahol te megszülettél. A Terminátor filmekben is gyakran hallható a mondat: "Nincs végzet, csak ha bevégzed". Ez is tulajdonképpen azt jelenti, hogy a jövő, ahonnan visszaküldték a halálosztót csak egy a lehetséges kimenetelek közül.

Tehát ha visszamennél a múltba, ott azt csinálhatnál amit csak akarnál, akár magadat is megölhetnéd.

Amúgy van még sokféle ilyen elméleti szintű dolog. Természetesen mindegyik alapja Schrödinger-macskája, de az én kedvencem a kvantum-öngyilkosság.

2012. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, nagyapa paradoxon a neve, bocsánat, rosszul emlékeztem. De hát én is csak ember vagyok! :D
2012. júl. 25. 18:03
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Ez bizony így bukfenc. Megoldás csak egy van. az ember nem a test, hanem a lélek. A lélek az, aki meg akar születni egy emberben. Ha az a nagyapa meghal, akkor majd lesz helyette másik. Másik nagyapa, másik család... a léleknek (majdnem) mindegy. Azért nem mindegy mégse, mert a lélek egy pont olyan nagyapa leszármazottja akar lenni. De ha pont az nem jön be, akkor keres egy másikat.
2012. júl. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
fent kékkel az van írva, hogy "Tudományok" tartsuk is ehhez magunkat kedves előző hozzászóló! Bízzunk a tényekben! Én hiszek neked, amint megmutatod, hogy mi mást jelent a lélek csupán emlékek és ösztönök halmazán kívül, ami mellesleg csupán normális agytevékenység és öröklött gének következménye.
2012. júl. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem jöhet ez a dolog össze mert akkor nem születik meg az az illető. Ok okozat. Tehát elvileg mind a ketten meg szűnnének létezni és velük együtt a jövő is megváltozna. Szóval ha lenne egy társa az elkövetőnek és az visszamenne abba az időbe amikor jöttek nem tudna ugyanabba a síkba soha többé visszamenni. -Helyette egy más történésen alapuló jövőbe menet. És lehet arra se emlékezne hogy volt társa. Vagy lehet visszatérne a kezdeti pontra de egyedül ,mert lehet el se indult volna egyedül. Az időutazásba az a vicc hogy az embernek nem csak az idő fogalmát kéne legyőzni hanem a térét is. Azaz fizikai létet kéne váltani.
2012. júl. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy azt mondják a tudósok elméletileg létezhetnek olyan helyek ahol az idő és tér megváltozik vagy megszűnik létezni. Ilyenek a világűrben a fekete lyukaknak nevezett objektumok amik egy egykor megsemmisült hatalmas nap magába roskadt és hihetetlen tömegű anyaggá alakul. Bár ezeket nem lehet távcsővel megtalálni mert a fényt is elgörbíti elnyeli ezáltal láthatatlan a szintén fekete világűrben. És az a probléma hogy valószínű semmi nem élné túl ami oda bekerül.
2012. júl. 29. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ehhez hasonló dolgok miatt mondják azt, hogy az időutazás visszafele lehetetlen.

De ezt logikailag is ki lehet zárni. Ha valóban létezne időutazás visszafele, akkor ez nyilván az idő előrehaladtával egyre szélesebb körben terjedne el, ezért biztos, hogy egy visszaútnál már lebuktak volna, mi pedig észrevennénk. Nem létezik időutazás (visszafele)...

2012. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zunerd válasza:

Az biztos, hogy paradoxon nem létezhet a világban. Éppen ezért 3 féleképpen zárható ki az időutazás paradoxonja:

- Nem létezik időutazás.

- Sokvilág elmélet.

- Úgy lehetséges az időutazás, hogy valójában nem változtat semmin.

Az utóbbit kifejteném.


Ha valaki visszautazik testestül az időben, és találkozik önmagával, akkor valójában nem létezhet oylan kiinuló pont, amikor a férfi "elősször" ment vissza az időben.

Például ha valaki visszamegy az időben, hogy megmentese a meggyilkolt feleségét, lehet, hogy az akció során azt tapasztalja, hogy a nő megcsalja, így maga végez vele, amiért a fickó megint vissza megy az időben, és így tovább.

Így létezhetnek egyszerre ketten egy időben, de mégsem keletkezik több vagy kevesebb anyag vagy energia, mert a végén minden kiegyenlítődik.

Ehhez az elmélethez viszont feltételeznünk kell az abszolút determinizmust.


Én jobban kedvelem azt az elméletet, hogy nem az anyagot küldjük vissza, hanem az információt. A mostani agyam információit egy szerezettel lemásolom, majd elküldöm amúltba, s így úgy érzem, mintha időt utaztam volno, viszont a testem is visszakerült ugyanabba az állpotba. Viszotn képes vagyok másképp alakítani az eseményeket, s így előidézve egy párhuzamos univerzumot.

További érdekessége ennek a módszernek, hogy nem mehetsz messzeb, mint mielőtt megszülettél.

2013. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!