Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Számítsuk ki annak az elegynek...

Számítsuk ki annak az elegynek az n/n%-os összetételét, amely egy telített, nyílt láncú szénhidrogénekből és monoklór-származékából, valamint azonos szénatomszámú, egyértékű, nyílt szénláncú alkoholból áll!?

Figyelt kérdés
Az elemzés során 5,4g keverékből-roncsolás után- 1,148g AgCl-csapadákot mértünk.Ugyanilyen tömegű és összetételű keverékből fémnátriummal való reakció során 360cm^3 20C-os 0,101MPa nyomású hidrogént fogtunk fel.5,4g keverék tökéletes elégetésekor 7,776dm^3 20C-os, 0,101MPa nyomású Co2 keletkezett! Elég ha csak megmondjátok, hogy hogyan tudom kideríteni melyik vegyületekből áll,onnét már megy, légyszíves segítsetek, fontos lenne! :)

2012. júl. 25. 19:19
 1/2 anonim válasza:
jol érzed magad?
2012. aug. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
elözö vagyok .. szerintem tépj be!
2012. aug. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!