Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Képes lesz az emberiség...

Képes lesz az emberiség valaha is megteremteni a saját halhatatlanságát?

Figyelt kérdés

Gondoljunk bele, a tudósok hamarosan akár egész testeket képesek lesznek klónozni őssejtekből. Talán valahogy azt is meg lehetne oldani, hogy agyunk tartalmát valamilyen műszerrel elektronikus jelek formájában meremlevezre másolják, majd a folyamatot visszafordítva az új testbe és agyba töltenék...

Ez szinte ijesztő felfedezés lenne. Mit gondoltok erről?


2009. júl. 19. 01:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%
A szelelmed halhatatlan alelked igen hosszú életű.A test most beteges, halandó.A létezésed többsége nem anyagi testben történik, jóval könnyebb asztrálisabb létezési formában.A halál csak létezési forma váltás, valójában nincs halál.Sajnálom, ha a materialista olvasók lelkébe gázoltam.
2009. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Salx Narval ***** válasza:
77%
10-46 vagyok. Dehogy gázoltál, mindenkinek joga van a saját véleményéhez, hitéhez, nézetéhez. Csak arra vigyázzunk, hogy ne akarjuk másokra erőltetni. De ettől még nyugodtan megoszthatjuk egymással.
2009. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
62%

DNS-ünk alapvetően egészséges szervezethez vezető kódokat kell, hogy tartalmazza, kivéve, ha már a születésnél károsodott. Rengeteg mutagén anyag van és sugárzás, ami tönkre teszi az emberi DNS-t.

Az öregedési faktor is bizonyosan kiküszöbölhető lenne, ha a sejtek víztartalma nem kocsonyásodna be.

Én szellemsebészettel foglalkozom, ami a saját öngyógyító mechanizmusait kapcsolja be.Gyakorlatilag az agykontroll egy népszerűbb ága, vagy ismertebb.

2009. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

10:46-os: Erről eszembe jutott egy idézet, ami ugyan egy játékból való, de mégis jól kifejezi a lényeget:


"Miért hajtogatjátok folyton azt, hogy az emberi DNS 'szent' vagy 'tabu'? Az egy vegyi folyamat, és semmi több. És ami azt illeti, mi magunk is vegyi folyamatok vagyunk, és semmi többek. Ha megfosztod magad egy hasznos eszköztől [génsebészet] pusztán azért, mert kényelmetlenül emlékeztet a halandóságodra, úgy fölöslegesen és értelmetlenül nyomorítod meg saját magad."


Vagyis, miért ne lenne ember? Gondolj csak bele egyrészt abba, hogy mint mondtad, "kiválasztódás" - ami szintén nem más, mint természetes génsebészet, csak éppen nagyon lassú és próba-szerencse alapú, de attól még ugyanúgy génsebészet, másrészt pedig abba, hogy hány fejlődési állomáson ment át már eddig is az emberi faj, mire idáig eljutott. Nem is vagyunk már előemberek - és ez jól is van így. Azonban ugyan miért kellene a jelenlegi állapotnak az utolsónak lennie? Az evolúció nem ismeri az "utolsó" fogalmát, legfeljebb az "adott körülmények között megfelelő"-ét. Viszont a változás folyamatos, változnak a körülményeink... és nekünk is változni kell, ha lépést akarunk tartani. Ha pedig ehhez épp a körülményeink miatt már nem elég gyors a természetes szelekció, akkor kézileg kell megoldani. Értelemszerű.

2009. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Salx Narval ***** válasza:
51%
Re: A génsebészetet el tudom fogadni, abban az esetben, ha az egy adott ember életét, egészségét adja vissza.Na de embert tervezni? De kérdezem én miért gondolják egyesek, hogy mi jobban csinálnánk mint a természet, mikor még egy szaros náthát sem tudunk kikerülni.Próbálkozott már az ember teremtéssel, igaz ,hogy főleg növényekkel, meg is lett az eredménye.Háromszor annyi és kétszer akkora zöldség, ami ehetetlen, íztelen, agyonvegyszerezett,vacak.Vegyi anyagok nélkül életképtelen.0 védekező képességgel, a kártevők ellen, három négy fajta permet használatával simán felnevelhető. Most meg, próbáljuk visszaállítani az eredeti állapotot. Szerinted az ember, jobban sikerülne?
2009. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Salx Narval ***** válasza:
21%
Hát igen, tönkretettük, megmérgeztük az életterünket, most pedig ahelyett, hogy megpróbálnánk abbahagyni a természet kizsákmányolását, inkább az embert alakítanánk, az általunk megváltoztatott körülményekhez.De meddig? Addig amíg nem leszünk képesek elviselni az UV sugárzást és CO2 lélegezni. Most olvastam, hogy egy kutatócsoport azt vizsgálja, hogy mi az az anyag ami a vadbúzát megvédi a penészgombától. A kitenyésztett gabonából ezt kifelejtettük. Nem véletlenül, hanem azért mert nem tudjuk, hogy mi az.Észre kellene vennie az emberiségnek, hogy amit mi magunk próbáltunk elvégezni a természet helyett az mind rövid életű és csak pillanatnyi sikereket hozó vállalkozásnak bizonyult.Nem beszélve arról, hogy egy probléma kizárása érdekében, három másikat csináltunk. Attól tartok, hogy nagy árat fogunk fizetni a pillanatnyi sikerekért. Szerintem fogalmunk nincs arról, hogy milyen hosszútávú következményei lehetnek a génmanipulációnak. De már az embert akarjuk javítgatni.
2009. júl. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
27%

"A génsebészetet el tudom fogadni, abban az esetben, ha az egy adott ember életét, egészségét adja vissza."


Erről beszélek én is. Pedig már ez is tervezés.


"Szerinted az ember, jobban sikerülne?"


Szerinted milyen volt a legeslegelső kőbalta? És vajon hogyan viszonyul egy mai motoros fűrészhez? Ugyanígy kell gondolkodni a génsebészetet illetően is. Szerinted hogyan viszonyul majd a mai génsebészet a száz évvel ezutánihoz?

Valahol el kell kezdeni ahhoz, hogy egy napon tökéletesíthessük, és mi épp a kezdet korában élünk. Ennyi.


"Hát igen, tönkretettük, megmérgeztük az életterünket, most pedig ahelyett, hogy megpróbálnánk abbahagyni a természet kizsákmányolását, inkább az embert alakítanánk, az általunk megváltoztatott körülményekhez."


Félreértettél. A környezetszennyezést mindentől függetlenül le kell állítani, viszont itt hívnám fel a figyelmet arra, hogy ez a jelenség NEM a tudomány sara, hanem a kapzsi-kapitalista hozzáállásé. A környezetvédelem sajna egyáltalán nem "profitábilis", így mindenhol szívesen spóroltak és spórolnak mai is éppen az ezirányú intézkedéseken. Ez a kapitalizmus egyik óriási hibája, ezért is kéne túllépni rajta.


"Nem beszélve arról, hogy egy probléma kizárása érdekében, három másikat csináltunk."


Lásd feljebb. Normális, nem-harácsoló-és-haszonleső, hanem értékelvű hozzáállás esetén ez elképzelhetetlen lenne. Nagyon fontos megérteni ezt a részletet, mert enélkül tényleg azt hiheti az ember, hogy technika és civilizáció önmagában rossz, pedig nem. TÉNYLEG a pénzalapúság, kapzsiság és profitlesés a legtöbb rossz alapja, mivel ezek minden rendelkezésükre álló eszközzel rombolnak és pusztítanak - a technikával is, sajnos.


"Szerintem fogalmunk nincs arról, hogy milyen hosszútávú következményei lehetnek a génmanipulációnak. De már az embert akarjuk javítgatni."


Ez előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz, de nem feltétlenül szükségszerűségből, hanem azért, mert kizárt dolog, hogy van egy eszközünk, de nem használjuk. És amint írtam, ahhoz, hogy a hosszútávú következmények kiderüljenek, egyszer el kell kezdeni vizsgálni.

2009. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Salx Narval ***** válasza:
33%
Kedves 08-42 én sem a barlangba szeretnék visszamenni, és azzal is tisztában vagyok, hogy a nagytőke kapzsisága, telhetetlensége a legtöbb probléma okozója. Ebben azt hiszem egyetértünk. Lehet, hogy a kapzsiságért, nagyravágyásért felelős gént kellene megtalálni és örökre kivenni minden emberből, ezt még támogatni is tudnám. Nem szeretnék én a fejlődés ellen kardoskodni, de ez is mid minden a nagytőkét célozza meg és nem az emberiség javát szolgálja. Ők pénzelik, rajtunk kísérleteznek és ha nemsikerül eltörlik, ha pedig pozitív eredmények születnének, a köznép számára elérhetetlenné tennék és élveznék az előnyeit. Bár azt mondhatnám, hogy nem ilyen az ember. Sajnos azzal is tisztában vagyok, hogy alkalmazni fogják, ez csak idő kérdése.Nem lennék én ennyire ellenzője ezeknek a kísérleteknek, ha bízhatnék az emberi józanságban, tisztességben. A gazdag befektetők vissza akarják kapni a befektetett pénzüket, méghozzá kamatostul. Ki fogják kényszeríteni a tudósokból az idő előtti eredményeket.Semmi garanciát nem látok arra, hogy bölcs és előrelátó emberek kezében lesz a döntés. Ettől féltem az emberiséget. De lehet, hogy vészmadár vagyok.
2009. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%

Lehetséges, de egy embert nem lehet úgy halhatatlanná tenni, hogy az egész ember ugyanaz legyen.

Lehet, hogy az agyába ugyan azok az emlékek maradnak meg, ugyanúgy fog kinézni, de akkor sem lesz ugyanaz egy az egyben!

Mégpedig azért, mert egyszer úgy is mindenki meghal... Tehát a lélek elhagyja a testet, a lelket meg nem hívhatod vissza egy egész orokkévalóságra a testbe! Tehát nem lehet ugyanaz az ember!

2009. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ember nem lehet halhatatlan, mert a világegyetem, ahogy ma ismerjük, véges élettartamú.


Még ha a világegyetem nem is esik össze (big crunch), akkor sem, ugyanis abban az esetben a világegyetem kihűl és az anyag mostani szervezettsége megszűnik, energetikai szempontból kiegyenlítődik, azaz hőhalál következik be. Egy ilyen világegyetemben nem élhetnek élő szervezetek.


Tehát a halhatatlanság kizárt. Az ember élettartama mindenféle génsebészeti és egyéb furfangokkal (pl. szervezetbe juttatott nanotechnológiás robotok, melyek megjavítják az öregedő sejteket) hosszabbítható, de nem a végtelenségig.


"Talán valahogy azt is meg lehetne oldani, hogy agyunk tartalmát valamilyen műszerrel elektronikus jelek formájában meremlevezre másolják, majd a folyamatot visszafordítva az új testbe és agyba töltenék..."


Nincs rá bizonyíték, hogy ez esetben "ugyanaz a személy" élne tovább és nem csak egy "ugyanolyan személy". Ajánlott irodalom Max More disszertációja [link]

2009. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!