Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek már késő, hogy a...

Szerintetek már késő, hogy a jövőben fizikával/elektrotechnikával foglalkozzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Az a problémám, hogy a negyediket nagyon elrontottam. Sokat lógtam, suli helyett sokszor fogtam magam és lementem Egerbe, vagy más távoli városba. Tehát nem igazán jártam be.

Így is, hogy ebben az évben talán összesen tanultam 5 órát (már nagyon szégyellem magam, soha nem voltam ilyen) mindig hoztam az "elégséges"/"közepes" eredményeket, csak nem lettek meg az óraszámok. :(

Sajnos egy lány miatt így elcsesztem. Bár nem keresek kibúvókat és vállalom, vállaltam a következményeket.


Tehát jövőre újra neki kell indulni a negyediknek. Amit azért is sajnálok, mert anno úgy terveztem, hogy a BME-re, vagy a Kandóra megyek, csak szerintem a BME kiesett.


Arra gondoltam, hogy jövőre emelt szintű matek érettségit teszek és fizikát, vagy elektrotechnikát. Ezt még nem tudtam eldönteni. Illetve nem tudom, hogy lehet-e két választott tantárgyból érettségizni, vagy sem.


Most így nyáron mikor nem volt jobb dolgom, elővettem a fizika, elektro könyveimet és többször áttanulmányoztam őket, illetve apu Kandós villamosmérnöki könyveit is.


Tehát van-e értelme gürcölni még a régi álmomért, vagy már mindegy?


2012. aug. 6. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Sosem késő, de aki bukik arról megvan a véleményem. De megmutathatod hogy tévedek. Próbálj meg arra gondolni hogy ezzel a jövődet alapozod meg, hogy nem egy szar melóban fogsz gürcölni napi 12 órát éhbérért, hanem valami olyat csinálhatsz majd amit szeretsz, aminek értéke van. Persze még ha siker-l is valami sem jelenti hogy utána lazíthatsz. Semmilyen siker után nem szabad visszábvenni, de jutalmazhatod magad (sőt kell is) ha sikerül valamit elérned.
2012. aug. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sima ügy, csak tényleg figyelj oda magadra és gyúrj rá arra ami kell.
2012. aug. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
elég késő már, egy évet ki kell hagynod és ráfordítani a pótlásra.
2012. aug. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A műszaki területeken sok a finanszírozott hely, így nagyon alacsonyak a ponthatárok. Én azt olvastam, hogy jóformán csak a BME-re nem elég a minimum pontszám...


Tehát a Kandóra simán bejuthatsz, oda minimumpont környéki eredmény is elég. A BME-re se lenne nehéz bejutnod, ha nem csak a ""elégséges"/"közepes" eredményeket" hoztad volna. Így dupláznod kell és jól megírni a matek és fizika/valamilyen szakmai tárgy érettségit.


Szerintem még van értelme gürcölnöd, egy év nem a világ vége.

2012. aug. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alaque ***** válasza:
Ahogy meglattam a kerdest, azt hittem, 40 eves vagy, aztan tovabbolvastam... Ember! 20 eves vagy, elotted az eleted 70%-a! Szerinted keso? Egy ev halasztasba senki sem halt meg bele.
2012. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!