Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most akkor én a jobb vagy bal...

Most akkor én a jobb vagy bal agyféltekét használom inkább?

Figyelt kérdés

Kicsit megzavarodtam agyfélteke ügyben, tegnap volt ugye a balkezesek világnapja. Jómagam is bal kezes vagyok és kicsit utánnaolvastam wikipédián a balkezességnek és egy olyan infót láttam, ami szerint a balkezeseknek a jobb agyféltekűjük a dominánsabb. Aztán mégjobban rákerestem hogy a féltekék mégis miért felelősek és amivel engem jellemezni lehetne az mind ott van a bal félteke résznél. Gondolok itt a logikus gondokodásra,a nyelvérzékre, a valóságra, a természettudományokra stb. Egyáltalán nem vagyok művészlélek ahogy a jobb féltekéseket általában beállítják, nálam a rajzolás kimerül a pálcikaembernél.

Szóval az okosok jöhetnek és kíváncsian várom a magyarázatot! :D



2012. aug. 14. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lenne szerencsés állást foglalni bármelyik mellett is. Ennél komplexebb a dolog.


Nézd meg ezt, és megtudod, hogy perpillanat melyik félteke a domináns:


[link]


A forgásirányt figyeld. Ha megfelelően koncentrálsz, az irány megfordul.

2012. aug. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
béna vagyok, nem megy :D nekem csak is óramutató irányba köröz
2012. aug. 14. 12:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Első által linkelt cucc csak egy urban legend, nem több.
2012. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A linkben a kép mellett egy elég részletes magyarázat van, amelyben szerepel, hogy semmi köze nincs a forgásiránynak ahhoz, hogy melyik féltekéd a dominánsabb.

Az eredeti kérdésre visszatérve, az agy egy igen bonyolult szerkezet. Hogy melyik félteke dominánsabb, nem áll szoros összefüggésben azzal, hogy melyik oldali végtagjaid dominánsak.

2012. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért nem mindegy, hogy melyiket használod? Nem az a lényeg, hogy valamelyiket használd? (lehetőleg mindkettőt :-)
2012. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!