Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Amikor valaki tudatmodosító...

Amikor valaki tudatmodosító szer hatása alatt van, pl alkohol, fű, akkor a gondolatait a drog adja, vagy a drog csak előhozza a gondolatait?

Figyelt kérdés
vagy is, ha én berugok vagy beszivok, és eszembejut hogy mondjuk a béke mien jó dolog, akkor ezt én gondolom és a drog előhozta, vagy akkor a drog hatására butaságok jutnak eszembe amiket nem gondolnák komolyan?
2012. aug. 17. 17:55
 1/5 anonim válasza:
37%
szerintem a nevében is benne van: TUDATMÓDOSÍTÓ...tehát módosítja a tudatodat, vagyis az nem te vagy(vagyis amikor én beb@sztam, akkor olyan dolgokat műveltem ami nem rám vall), nem a te gondolataid
2012. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A gondolataidat nem adja semmi. A gondolataid nem mások, csupán az agyban végighaladó impulzusok összessége. Tehát mint amikor a számítógépben az adott áramkörön végigmegy egy impulzus, akkor adott dolog történik.


A gondolataid is így működnek - viszont ha ezen pályákat befolyásolja valami, pl egy kábítószer, akkor más gondolataid lesznek. Mint amikor átkötsz egy áramkört.

2012. aug. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy van, hogy a tudatmódosító szerek eltompítják vagy blokkolják a tanult, fegyelmezet, intelligens viselkedést, gondolkozást, és így előjöhetnek azok a dolgok, amiket máskor elfojtunk, vagy amit a legőszintébben, és amit a lebutítás nélküli elménkben a legmélyebben gondolunk.
2012. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

tehát módosítja a tudatodat, vagyis az nem te vagy - akkor ki? a Gipsz Jakab?

hiszen leirtad te is, a tudatodat modositja; vagyis attol mert modositva van attol az meg a tied; beloled jon.


tegnap 21:05-el teljesen egyetertek.


Amikor en ilyenekkel kiserleteztem magamon, akkor bizonyos szerek levettek rolam a tanult/belemnevelt szabalyokat, viselkedesi formakat, neha elojott belolem az allat.

Mas szerek viszont mintha a bilincset oldottak volna le az elmemrol es ugy ereztem mint aki megvilagosodott es brillians otleteim tamadtak es ez nem csak az en kepzelgesem volt, hanem lattam a korulottem levo emberek amulatat, leesett allukat, mintha valami zseni eloadasat hallgattak volna (ok jozanok/tisztak voltak!).

Aztan ahogy elmult a szer hatasa elmult a 'zsenialitasom' is es ujra "normalis" hetkoznapi ember lettem...


Szerintem minden beloled jon, a kulonbozo szerek csak kulonbozo enjeidet/viselkedeseidet hozzak elo.

2012. aug. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dakelo válasza:
fű ja nagyon durva le tudod mozizni az embert ha kell le nezed h ő mijen ember is :)
2012. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!