Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mutációval elérhető az, hogy...

Mutációval elérhető az, hogy az embernek kopoltyúja, vagy szárnya nőhessen?

Figyelt kérdés

Fura kérdés, de kíváncsi vagyok.

Például csernobilban a sugárzástól egyes állatok utódjainál plusz végtagok jelentkeztek, de ez szélsőséges példa.


Embernél is előfordulnak születéskor plusz végtagok, esetleg plusz szervek. (Olvastam olyan esetet, hogy egy indiai kisfiú 2 szívvel született, és egészséges volt)


Lehetséges az, hogy mutációval egy emberek létrehozzanak kopoltyút vagy szárnyakat?


Akár egy felnőtt emberen.


Mit gondoltok? Hogy van ez?


2012. aug. 24. 18:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Mutációval sokmindent el lehet(ne) érni, és mivel emberek vagyunk ezt valamilyen - még nem tudom hogy - módon biztos fel is gyorsíthatnánk. Nem vagyok biológus, de egy biológus könyvéből (aki pont ilyesmit fejtegetett) azt olvastam, hogy mutációval is csak olyan dolgokat lehet elérni, amik amúgy az élőlény -ember- "embrionális fejlődésébe" beletartoznak, és ezeket lehet mutálni. Tehát pl. teljesen kizárt, hogy mutációval a lapockádból/hátadból kinövő szárnykezdeményeket hozz létre az emberen, mert nincsenek olyan gének, amik ezt egyébként befolyásolnák, viszont lehetséges, hogy mutációval a kezedből előbb-utóbb szárnyat csinálj (persze nem Te, hanem a marha sok idő múlvai leszármazottad). Az illetőt egyébként Richard Dawkins-nak hívják, ha érdekel a téma, akkor olvass tőle, szerintem nagyon érthetően, "konyhanyelven" írja le a dolgokat.

2012. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
79%
Igyál Red Bull-t , szárnyakat ad ;)
2012. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Na nézzük, sorban.


Először is: persze, hogy mutációval - hogyan máshogy?

Ez lehet természetes vagy mesterséges is.


Másodszor: a plusz végtagok, szervek többnyire úgy keletkeznek, hogy ikrek kezdenek el növekedni, de nem tökéletes a szétválás és egybeolvadnak - aztán az egyikük kifejlődik, a másik csak részlegesen. Van már több ilyen dokumentált eset is, DNS vizsgálattal kideríthető, hogy melyik szerv kié és legtöbbször leoperálható a fölösleg (egy része).


A kopoltyú létrejöhet, mivel az ember genomjában ez megvan. Annyi kell csak hozzá, hogy ne működjenek azok a gének, amelyek később a kopoltyú fejlődését leállítják.

Az ilyen ember azonban nem életképes, mert fontos szervei nem fognak kifejlődni (hiányzik hozzá az, ami kopoltyú maradt).


Plusz végtagok (mármint ujjak) lehetnek, úszóhártya, farok, vastag bunda lehet. Ilyenre voltak is már példák. Ezek evolúciós maradványok.


Szárny így gyakorlatilag nem jöhet létre. Ez nagyon bonyolult mutáció lenne, ráadásul az embernek ilyen génje nincs.


Felnőtt emberen még annyival bonyolultabb a probléma, hogy általában nem csak egyetlen sejtet kellene megváltoztatni, hanem nagyon sokat.

2012. aug. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
53%
Egy mutációval semmiképp. Nagyon erős evolúciós nyomással és sok-sokszázezer év után talán.
2012. aug. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!