Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudományok fejlődése gazdasá...

A tudományok fejlődése gazdasági szempontból többet ártott vagy használt az emberiségnek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 3. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Használt. Sok technika gazdaságosabb lett az évek során.

(Vagy mire vonatkozott a kérdés?)

2012. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Na hát a gazdaság az egy külön állatfajta. Például a technika fejlődésével termelésből kiszoruló emberek miatt olcsóbbá válik a termelés, ez gazdasági szempontból előnyös, viszont csökken a munkanélkülivé vált emberek vásárlóértéke, ami viszont hátrányos. A technika fejlődésével egyre több munka válik feleslegessé, viszont dolgozni kell a fogyasztás fenntartásához, így vagy a technika fejlődését kell megállítani, vagy a gazdaságot gyökeresen átalakítani.


Szóval igen, ennek a tökön lőtt gazdasági modellnek hosszabb távon nem kedvez a technika fejlődése.

2012. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Hát szerintem jobban áll ma az emberiség, mint amikor még kőbaltával vagy a legjobb esetben vaspapucsos ekével kereste a betevőt. Ma egy szociális segélyből nyomorgó putris cigány is sokkal jobb körülmények között, sokkal jobb egészségi állapotban és sokkal tovább él, mint a középkorban egy gazdag paraszt, szóval nem lehet kétséges, hogy használt.
2012. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
59%
Abszolút nem értek egyet a #2 válaszolóval. Az emberek száma exponenciálisan nő és *csak* a technológia állandó fejlődése akadályozza meg azt, hogy az a helyzet álljon elő, hogy túl sok az ember, túl kevés a kaja, és a populáció száma hirtelen zuhanni kezd. (mint ahogy az az állatvilágban történne hasonló esetekben)
2012. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Még valami:

[link]

2012. szept. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Goat

Nem tudom hogy jön ez ide, én nem ilyesmiről beszéltem.

2012. szept. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
59%

Hát, azt akartam mondani, hogy ha a technológia fejlődését megállítod akkor nem sok jó vár az emberiségre.


Amit írtál a munkanélküliségről az igaz. A gépek mindig fel fognak váltani munkákat és mindig szükség lesz rá, hogy haladjon a korral az ember, ha talpon akar maradni.

2012. szept. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lenne tudomány a gazdaság szinte nem is létezne. (Én tudományos eredménynek tartom a kereket, a tűz megismerését, a fémek megmunkálását is.)
2012. szept. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hollófernyiges ***** válasza:
A malthusianizmus hülyeség, csak nézz rá a fejlett országok demográfiájára.
2012. szept. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, mit értesz gazdasági szempont alatt. Ha azt, hogy a világ (és nem egyes országok, emberek!) gazdasági ereje nőtt, akkor a tudományok fejlődése nélkülözhetetlen. De a kérdés így mégsem igaz, mert azt feltételezi, hogy a tudomány egy független ok, a gazdaság pedig ennek folyománya. Ez nem igaz, mert a kettő szoros kölcsönhatásban van, egyik a másik nélkül nem tud fejlődni, és az egyik fejlődése maga után vonja a másikét is.

Az egyenlőtlenségek kialakulásának okát inkább az emberi tulajdonságokban, mint a tudományokban kell keresni. Az atomszerkezet megismerése, az ottani törvényszerűségek alapos tudása önmagában se nem jó, se nem rossz. De ha néhány ember kellő körültekintéssel atomerőművet állít üzembe, az jó. Ha nem kellő körültekintéssel, akkor lehet rossz is (lásd Csernobil vagy Fukusima). Ha viszont néhány ember atombombát kezd el gyártani, az rossz (akkor is, ha sok vonatkozásban ennek másutt lehetnek gazdasági előnyei).

2012. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!