Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Látjuk a sejtjeinket?

Látjuk a sejtjeinket?

Figyelt kérdés

A szemem előtt néha úszkálnak ilyen sejtkinézetű valamik. Kör alakúak, sejtmagjuk is van. Csoportosan és néha egyedül. Ha jól meg szeretném nézni őket, mindig lefele csúsznak. Ezek a szemem felszínén úszkáló sejtek valóban?

Simán el tudom képzelni, hogy a szem ilyen közelségben nagyítóként működik.

Más is megfigyelte már ezt?

34 éves vagyok, de még soha senkivel nem jutott eszembe megvitatni, pedig érdekelne. Párom nem volt túlságosan vevő a témára.

Szóval: te is látod őket? Ezek szerinted a sejtjeink???



2012. szept. 18. 21:26
1 2
 1/15 anonim válasza:

A sejtek szabad szemmel, nem láthatók akármilyen közel vannak a szemedhez... Csak mikroszkóppal láthatóak. A sejtek többségének a nagysága 10 és 30 mikrométer között van ami 0,001 mm.

Valami mást láthatsz, vagy szívsz valamit...

2012. szept. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 halibel válasza:

Én is látom néha :D


A Family Guy tökéletesen tükrözi: [link]


De amúgy ilyen: [link]

:D

2012. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
44%

ez komoly kérdés? vagy humorba akartad?

20 évvel fiatalabb vagyok nálad és még én is tudom, hogy lehetetlen a sejteket szabad szemmel látni.... úristen, ha egy velem egykorú kérdezi akkor megértem mert nem biztos, hogy tanulta, de 34 évesen....

2012. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nekem is van, és ezzel együtt kell élni, a szemész nekem azt mondta természetes, és nincs gond. Nézd ezt meg!


[link]


[link]

2012. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, ez természetes dolog, csak akkor kell szemorvoshoz fordulni, ha hirtelen megnövekednek a látott pöttyök, foltok, vagy a számuk nő hirtelen. Ld.:

[link]

2012. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is látom ezeket a cuccokat :D
2012. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sziaó


Akkor Üdv a fedélzeten!:P

2012. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akik lehurrogtak, azoknak egy kis olvasnivaló: (most találtam)

[link]


Amúgy én nem látok homályokat, meg foltokat. Sejteket látok, kör alakú és közepén van egy pont, pontosan egy pont van mindegyikben. Olykor 4-5 ilyen kis kör együtt úszkál, mintha össze lenne nőve, néha egyesével úszkálnak.


Vércseppanalízisen láttam ilyet mikroszkópban, és pontosan így néznek ki a vörösvértestjeink.

2012. szept. 18. 22:45
 9/15 anonim válasza:
én is szoktam látni, és ha jól tudom, ezek apró kis ártalmatlan szennyeződések a szemben :)
2012. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, én is szoktam látni ilyeneket, főleg amikor a Nap a szemembe süt. Teljesen természetes.
2012. szept. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!