Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ember és Gép. Mit gondoltok...

Ember és Gép. Mit gondoltok mik az előnyök hátrányok ha szembeállítjuk őket?

Figyelt kérdés
Amennyiben persze a gép okos, tehát önálló intelligenciával, megkockáztatom fejlődőképes intelligenciával rendelkezik.

2012. szept. 19. 23:43
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ha mondjuk egy eberével megegyező intelligenciával rendelkezik akkor egy gép szinte minden szempontból jobb az embernél például erősebb,gyorsabb,okosabb,nem betegszik meg nem öregszik,nem hal meg és hasonlók.
2012. szept. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

" egy gép szinte minden szempontból jobb az embernél"

Tényleg? Gizike a titkárnő véletlenül rálöttyint egy kis kávét, rövizárlat és baszhatod. :-D Arről ne is beszéljünk, ha jön a takarító, és kihúzza a konnektorból.

2012. szept. 20. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem öregszik? Nem tudod mi az elhasználódás kopás? Vicces!A gép soha nem okos ezt elég hülye ember találta ki!Egy gép alkatrészei egyáltalán nem regenerálódnak az emberé igen!
2012. szept. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Antimod ***** válasza:
100%
A gép valóban egyenletesebb teljesítményre (és jóval nagyobb kapacitásra képes), de olyan impulzusokat, új ötleteket soha nem fog tudni előállítani, mint egy ember. Más kérdés, hogy sok olyan munkakör van, ahol ez nem követelmény.
2012. szept. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 2xSü ***** válasza:
100%

> Gizike a titkárnő véletlenül rálöttyint egy kis kávét, rövizárlat és baszhatod


Erre azt mondom, ha Gizikébe meg beleállítod a kést, akkor ő sem fog kellő hatásfokkal működni. Ha már fejlődőképes intelligenciát vizionálunk, akkor próbáljuk elképzelni úgy, hogy maga a hardver is hibatűrő, önjavító, de minimum vízálló. Sőt vizionálhatunk olyan megoldást, hogy sok kis apró processzorból áll össze az elképzelt gép, belső akkumulátorokkal, sőt belső áramforrásokkal, akár mikroáramköri szinten. Tehát ha kihúzod a konnektorból, akkor attól még egy ideig működik, mint ahogy az ember is működik úgy, hogy két napja nem evett. Sőt egy gépnél akár évezredekre ki lehet tolni ezt az időt, pl. ha miniatűr atomreaktorok lennének az áramkörben. (Nota bene ma még ilyet nem tudunk készíteni, de elképzelni el lehet.)


> A gép soha nem okos ezt elég hülye ember találta ki!Egy gép alkatrészei egyáltalán nem regenerálódnak az emberé igen!


Jelenleg. De jelenleg nem is tudunk fejlődőképes intelligenciát létrehozni, legalábbis nem általános értelemben.


Én el tudom képzelni, hogy egy ilyen gépet meg lehet alkotni. Gyanítom, hogy ennek az az ára, hogy az adott gép ugyanúgy nem lenne képes önmagát átlátni, értelmezni, illetve hogy a fejlődése során olyan változásokon esne át, hogy mi magunk sem lennénk képesek erre. Ott állnánk egy mesterséges agy előtt, ami sem magát nem értené jobban, mint mi önmagunkat, és mi sem értenénk jobban a működését, mint mondjuk ma egy rigóét.


Ha a gép viszont képes lenne mondjuk valamilyen módon a tudását átültetni egy másik létrehozott gépbe, akkor ilyen módon örök életűvé válhat. Ezt akár az embernél is el tudjuk képzelni. Viszont az emberi tudatot erősen meghatározza az, hogy – még ha sokszor nem is akar róla tudni, – tudatában van önmaga halandóságának. Ez számos emberi, erkölcsi, filozófiai kérdést vetne fel. Mennyire képes az ember célokat elérni, küzdeni, törekedni, akadályokat legyőzni, ha gyakorlatilag korlátlan ideje van, ha nincs oka arra, hogy siessen?


Ha behozzuk a képletbe a metafizikai, spirituális vonalat is, akkor persze sokan érvelnének úgy, hogy egy gépnek nincs lelke, az embernek meg van. Oké, tételezzük fel, hogy létezik a lélek ilyen vagy olyan formában. Miért ne kaphatna lelket egy gép, mint ahogy az ember is kap a születésekor? Ha a reinkarnációt nézzük, miért ne dönthetne egy lélek úgy, hogy egy ilyen gépben reinkarnálódik, ha ez alkalmas arra, hogy fejlődjön? Én azt gondolom, hogy ilyen jellegű probléma igazából nincs a dologgal.


Ahhoz, hogy össze lehessen hasonlítani az embert egy géppel, ahhoz jól kellene megfogalmazni, hogy az adott gép pontosan mire képes, milyen jellegzetességgel bír. Ma is vannak gépek, amelyek bizonyos területeken fejlődőképes intelligenciával bírnak. Mondjuk megverik a világbajnokot sakkban. De ugye ezeknek a gépeknek viszonylag kevés a humorérzékük, nem sütnek túl jó rántottát, sőt magasugrásban is van mit fejlődniük… A másik véglet meg az, ha lemodellezzük a komplett emberi agyat, sőt akár nem is félvezető, hanem félig-meddig vagy egészben biológiai, kémiai alapon. Itt meg el lehet jutni addig, hogy az ilyen gép akár semmiben nem különbözik egy valódi élőlénytől fizikai szinten.

2012. szept. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Ha már fejlődőképes intelligenciát vizionálunk, akkor próbáljuk elképzelni úgy, hogy maga a hardver is hibatűrő, önjavító, de minimum vízálló. "

Elképzelheted, de abból, hogy valaminek önálló fejlődőképes intelligenciája van, nem következik, hogy vízálló is. Sőt, egész egyszerűen nem sok minden következik.... A fejlődőképes intelligencia lehet egy szobányi szerverparkban is.... Persze elképzelhetsz bármit, meg annak az ellenkezőjét is. :-D

2012. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 2xSü ***** válasza:
100%
#6: Természetesen mindez igaz. Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy olyan területen akarjuk látni a különbséget, aminek nincs köze a tárgyhoz és nem feltétlenül kell léteznie ennek a különbségnek. Kicsit olyan, mintha a 30-as, 40-es években valaki azt a kérdést tette volna fel, hogy lehet-e 1 TB-os adattárolót csinálni, amire az lett volna a válasz, hogy ez akkora lyukkártyát jelentene, aminél az olvasási sebesség gyakorlatilag használhatatlanná tenné az egészet, esetleg hivatkozna arra, hogy átlagosan hány olvasás után sérül meg a lyukkártya, stb… Ha már nem létező, vagy jövőbeli dolgokat próbálunk elképzelni, akkor ennek a technikai megvalósításánál sem lehet a mai viszonyokból következtetéseket levonni.
2012. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A gépek simán képesek lehetnek majd a gondolkodásra, megkockáztatom az érzelmekre és minden másra. Egészen egyszerűen azért mert az élő kvázi filozófiai fogalom, természettudományos szempontból ugyanakkor rohadtul mindegy, hogy egy agyban vagy egy bonyolult gépezetben zajlanak a gondolkodásért felelős folyamatok, csak annyi a lényeg, hogy azonosak legyenek.
2012. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 kalmj ***** válasza:
Egy elképzelt gépet nem lehet egy létező élőlénnyel összehasonlítani. Milyen hátrányt tudsz elképzeni? Semilyent. Milyen előnyt? Mindenfélét.
2012. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hasonlítsuk össze a gépet és embert? Ez ugyan nagy ökörség, de ma vicces kedvemben vagyok.


Ha előre meghatározok egy tulajdonságot, cselekvést, vagy bármit, és elkészítek egy gépet úgy, hogy kevésbé legyen képes rá, mint az ember, akkor rosszabb. Ha úgy készítem el, hogy jobban képes legyen rá, akkor jobb, mint az ember.


Ha több tulajdonságot adok meg előre, akkor ugyanez a helyzet, csak bonyolultabban.


Ha minden tulajdonságot figyelembe veszek (abból a szempontból ugyan gondban vagyok, hogy mi lesz, ha készítés közben a barátom valami újabb tulajdonságát fedezi fel az embernek), és tudok olyan gépet készíteni, ami mindezeket tudja, akkor képes vagyok egy másik ember, sőt egy annál jobb lény megalkotására. Akkor én vagyok az isten. De mit akartok ti, földi halandók? Velem konkurálni?

2012. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!