Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki Élne tovább egy szigeten a...

Ki Élne tovább egy szigeten a "logikus" ember aki józan parasztésszel gondolkodik? Vagy az aki diplomás és egyetlen erénye hogy könnyen megtanulta ami a füzetben van . Azon kívül máshoz nemért!?

Figyelt kérdés

2012. szept. 20. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első, de a lexikális tudás is hasznos lehet, ha éppen valami mérgező bogyót, vagy gombát készül az illető megenni.
2012. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mondjuk a józan eszű ember sem esz meg mindent.de tudja hogyan kell esőből vizet nyerni.és akár ha kitalálsz vagy gondolsz, egy okosságot.és elő terjeszted a tudománynak az tudománnyá válik,és be kerül a lexikonba!
2012. szept. 20. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, most azt szeretnéd olvasni, hogy az, aki logikusan, józan paraszti ésszel gondolkodik, és nem az, aki megtanulta a füzetét. Feltételezem, te az előbbivel azonosítod magad, az utóbbiak pedig azok, akiket valami miatt nem kedvelsz. Így van?
2012. szept. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #3 mondja.

Amúgy a civilizált világban többre mehetsz a tanulással, de az tény, hogy a természetben a tapasztalat a nyerő. Bár én nem értem, hogy az miért nem lehet "logikus", józan paraszti ésszel gondolkodó ember az, aki könnyen tanul...

G.

2012. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy primitív provokatív kérdés, ráadásul semmi értelme. Mi az, hogy "logikusan gondolkozik"? Attól még nem fog tudni vadászni vagy nem fogja tudni, hogy az adott szigeten melyik növény ehető és hogyan gyűjtsön annyit, amennyiből megélhet. Meg aztán a kedves kérdező el van tévedve, hogy mit jelent a diplomásság. TÉNYLEG van olyan diploma, amihez nem kell sokat letenni, de szerencsére nem ez az átlag. És ugye aki elég okos ahhoz, hogy mondjuk mindent gyorsan és relatíve könnyen megtanuljon a füzetéből, az a vadonban is okos és tanulékony. Igaz, vadászni ő sem tud.


Nyilván a kedves kérdezőt frusztrálja, hogy nem volt elég esze/pénze/türelme (stb) arra, hogy egyetemre menjen, és nagyon örül a saját józan paraszti eszének, de minden valószínűséggel csak a véletlenen múlna, hogy ki él tovább a szigeten. Pl akit később kap el a tigris.


(Nem mellesleg a lakatlan sziget egy mesterséges mérce, a modern társadalomban való túléléshez pont nem azok a képességek kellenek, amik a szigethez. Az iskola feladata pedig nem az, hogy mindenki képes legyen a szigeten élni, hanem hogy el tudja látni a feladatát a társadalomban. Gondolom, a kérdező sem szeretne olyan orvossal találkozni, aki bármikor túlélne egy szigeten, de azt se tudja, hol a vakbél.)

2012. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már elmondták a lényeget. Annyit tennék hozzá, hogy azért a diploma megszerzése bizony némi alap lexikális tudást, és logikus gondolkozást igényel ám. Szóval az intelligencia nem mérhető csupán a diploma meglétével, de a logikusan gondolkozás képességével sem. Nagyon sántít az a "Azon kívül máshoz nemért!" mondatod. Mert ezt a következtetést ugyan miből is lehetne valakinél levonni? Ha pedig két konkrét személyről van szó - és gyanítom ez a helyzet - valószínűleg eldönthető lenne, de ehhez keveset tudunk rólatok. (Mert nekem sincs kétségem afelől, hogy az egyik te lennél, és nem a diplomás...)
2012. szept. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előttem több szempontból kifejtették a lényeget, ehhez csatlakozom én is.

Csakhogy kedves kérdező te nem gondolkozol józan paraszti ésszel, mert akkor rájönnél, hogy olyan nincs, hogy "máshoz nem ért". Akkor nem lenne diplomája (nem számítva azokat, akik a piacon vették). Nem mellesleg egy diplomához kevés a füzetből tanulás.

Viszont a józan paraszti ésszel gondolkodás egy képesség, és még nem tudjuk milyen ismeretei vannak egyébként a szigetre érkezőnek. Mert ilyen módon csak ismert dolgokat lehet felhasználni a cselekvésre. Ugyanis ebből a képességből nem következik, hogy "fejleszteni" is képes.

2012. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!