Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Naponta 6-7 órát tanulok,...

Naponta 6-7 órát tanulok, miért van ez?

Figyelt kérdés
Szóval még csak 13 vagyok (nemsokár 14) vagyis 8. osztályos,de ezek ellenére napi szinten 6-7 órát tanulok.Vannak 11. osztályos ismerőseim akiket megkérdeztem h mennyit tanulnak naponta és ugyanennyit mondtak...És mindezek mellet van olyan,hogy azt mondom h jólvan,ezt majd a suliban...miért van ez?agyszerűen elfáradtam már abban h suli után egyből leckézek egészen éjfélig majd hajnali négykor kelek,hogy befejezzem...kérlek segítsetek!!

#tanulás #6-7 óra
2012. okt. 23. 21:07
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nem értem a konkrét kérdést, de biztos hogy nincs szükséged 7 óra tanulásra naponta. Majd ha 11.-es leszel akkor, mert az már beleszámít a felvételidbe.
2012. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó de arra akartam kijukadni,hogy csak napi 6-7 óra 6tanulással vagyok képes megérteni a teljes leckét...de valamikor még ennyi idő is kevés csak már elfáradok és hagyom...és az lenne a kérdés h mi miatt van ez?komolyan azért mert s*gghülye vagyok és ennyi idő kell h felfogjam vagy mi????
2012. okt. 23. 21:27
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Azért
2012. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Rossz a tanulási technikád, próbáld meg kigyakorolni.
2012. okt. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből ezt nem lehet megállapítani. Két valószínű ok lehet. 1. Hiányzik az alap, amelyet korábban tanultál, és amelyre építeni kell. Ez főleg, de nem kizárólag reál tárgyaknál igaz. 2. Magolsz. Ennyi idő kell, hogy megjegyezd, ez elképzelhető. De a tanulás hatékonysága azon múlik, mennyire érted meg. Ha megérted amit olvasol, tudat alatt egy csomó dologhoz kötöd, ami a felidézéskor mind előjön. Ha bemagoltad értés nélkül, amint egy apróságra nem emlékszel vissza, ugrott, ami utána van.


Most már feltehetően megszoktál egy rossz technikát, ezért nehezebb lesz az átállás. De nem lehetetlen. Ha az órán figyelsz, értelmezed a hallottakat, otthon sem mész tovább, amíg nem érted, egy idő után napi 1-2 óra elég lesz. Tégy fel magadnak olyan kérdéseket, hogy miért pont így van, és próbáld megválaszolni.

2012. okt. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Én egyetemista koromig egyik nap sem tanultam. Max. napi 15 percet, de többnyire annyit sem. A házikat megírtam a suliban.


Napi 6-7 óra tanulás beteg dolog. Azonnal hagyd abba, mert nem lesz gyerekkorod, amit nem ad vissza semmi.

2012. okt. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Kérdés, hogy az a 6-7 óra miből áll össze. Beleszámolod a vacsorát is? Vannak közte félórás, egyórás szünetek? 10-20 perces elbambulások? Olyanok, hogy „csak egy kicsit felmegyek a netre”?


Készségesen elhiszem, hogy ötkor nyitod ki és éjfélkor csukod be a tankönyveket, de azt nem hiszem, hogy közben folyamatosan, koncentráltan ülsz és tanulsz. Inkább azt hiszem, hogy az időd jó részét pótcselekvésekkel töltöd ki, pl szépen kiszínezel egy ábrát, ami olyan, mintha a tanulás része lenne, de igazából nem az. Vagy felmész a netre megbeszélni a házit, és fél óra alatt egyetlen problémát sikerül megoldanod a chat-en, amit egyébként öt perc alatt meg tudtál volna oldani.


Ezeket gondold végig először.


A másik, amit a többiek említettek, hogy valójában nem érted amit tanulsz, és a régi dolgokat elfelejted. A fizika pl erősen egymásra épülős tárgy, így aki csak magol, ezért nem lesz jó fizikából. Ezt szokta tetézni az, amikor tárgyak között kell tudást áthozni, azaz pl fizikán emlékezni kell a matekból tanult vektorokra. Mivel nagyon sokan külön „dobozban” tartják a külön tárgyakat, és nem tudják alkalmazni egy másik órán, ezzel hátrányba kerülnek. Sajnos elég sokat láttam ilyet, pedig a vektorok nem változnak meg attól, hogy most épp nem matek, hanem fizika óra van, sem a százalék nem változik attól, hogy épp kémia van, és a történelem sem lesz más attól, hogy úgy kérdezik meg, hogy mi történt Arany János élete során az országban úgy egyébként.


Ezt gondold végig másodszor.


És végül egy fontos dolog: az olvasás. A tankönyvek betűkből állnak, a szövegüket érteni kell. Az írott szöveg értése egy készség, ami nem akkor kezdődik, amikor megismered az összes betűt. Irodalomból nem azért adnak olvasónaplókat és novellaelemzéseket, hogy téged szívassanak, hanem hogy megtanulj szöveget érteni, összetett mondatokat, bonyolult megfogalmazásokat. Ha ezeket nem olvasod el, akkor más szövegeket sem fogsz érteni, amit egyébként szép szóval funkcionális analfabétizmusnak hívnak, és sajnos gyakori jelenség. A szövegértés az bizony úgy fejlődik ki, mint az izmok a súlyzózástól: ötkilós meg tízkilós szarokat sem azért emelgetünk, mert élvezzük, hanem mert amikor egyszer tényleg kelleni fog az az izom mondjuk egy betonkocka felemeléséhez, akkor legyen. Szóval nagyon fontos, hogy olvass sokat, méghozzá nehéz szöveget (mert az izom sem akkor fejlődik, ha egy kiskanalat felemelsz százszor), és a saját érdekedben ne mással csináltasd meg az olvasónaplókat és az elemzéseket.


Ezeket gondold végig harmadszor.

2012. okt. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Akkor itt van pár dolog:

-Igen,nem kell úgy érteni,hogy 6 órán át ülök az asztalnál és tanulok.Természetesen szoktam szüneteket tartani.Bambulni viszont nem szoktam.Ez már nekem is az eszembe jutott és "megfigyeltem" magam de nem vettem észre olyat,hogy elkalandoznék.Ha tanulás van,akkor,tanulás van és nem bambulás.

-Igen reál tantárgyakból tényleg rosszabb vagyok és azokat több ideig tanulom,de én egészen az első iskolai napomtól kezdve humános beállítotságú voltam.Mindig is jobban tetszett a magyar,a töri stb.És persze ezt az is mutatja,hogy nemrég írtam egy töri dogát amire nem tanultam (mert már nem volt erőm nekiülni) és ötösre megírtam,közben pedig egy matek dogát amire 4 órát tanultam (értsd szó szerint,mértem,hogy mennyi idő kell hozzá) egyesre megírtam.

-15-17 óra között szoktam elkezdeni tanulni.

-Azthiszem a tanulási technika lehet a rossz.Én is néztem már más technikák után,de mindegyik olyan gagyinak tűnt.De persze meglehet,hogy csak én láttam ezeket és vannak rosszabbak is.

Na ennyit mondanék még...bocs h ilyen hosszú lett...

2012. okt. 24. 14:37
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)


Nem tudom, sikerült-e már valami okosat kitalálnod, de javasolnék néhány dolgot:


1. Az első probléma: "suli után egyből leckézek egészen éjfélig".


Na, ez az, amit nem szabad. :)


Suli után szellőztesd ki a fejed, hiszen 5 - 6 tanítási órán keresztül koncentráltál, tanultál, tehát szellemileg elfáradtál.

Otthon legalább 1 - 2 óra hosszat pihenj, lazíts. Tudom, hogy valószínűleg fizikailag is fáradtnak érzed magad, de egy rövid pihenés után mozogj egy kicsit, lehetőleg a szabadban. Vidd le a kutyát, ha van; ha nincs, akkor sétálj egyet egyedül; vagy fuss néhány kört a parkban / lakótelepen / akárhol.

Aztán tölts még egy kis időt olvasással / rajzolással / zenével / bármivel, ami kikapcsol.


Tanulni csak friss szellemi állapotban érdemes elkezdeni. :)


2. A második probléma: keveset alszol, így a szervezeted nem tud megfelelően regenerálódni. Egyre fáradtabb és nyúzottabb leszel, esetleg egyszercsak "kibuksz"; azaz lebetegszel, mert a legyengült immunrendszered nem tud elbánni a fertőző bacikkal és vírusokkal.

Az egyes emberek alvásigénye változó, de a te korodban még legalább 8 - 9 órát kellene aludnod. Úgyhogy bújj ágyba este 10 körül, ne kakukkolj fent éjfélig. :)


3. Írtad, hogy szoktál szünetet tartani. Nem mindegy, hogy mikor és mennyit. A "nagyokosok" szerint egyfolytában max. 40 - 45 perc az ideális tanulási idő, ezután legyen 10 - 15 perc szünet. Ezt pedig szintén tényleges lazítással kell eltölteni (főleg mozgással, lehetőleg friss levegőn). Persze egy idő után uncsi állandóan ki- / leszaladgálni; de legalább az ablakot nyisd ki ilyenkor. A friss levegőben lévő oxigén amúgy is szükséges a jó agyműködéshez. :)


Szükséges még a víz is, úgyhogy igyál sok folyadékot a nap folyamán (vizet, ásványvizet, gyümölcslevet, zöld vagy fehér teát). Napi 2 l az ideális mennyiség. A folyadékhiány fáradtságot, levertséget, fejfájást, koncentrálási nehézségeket, figyelemzavarokat okoz. (Plusz "sárkányos" leheletet. :D )


Kell még a cukor is, bezonyám. :)

De ne savanyúcukorkát vagy hasonlókat rágcsálj, az nem tesz jót a fogaidnak. A közép- és felsőoktatásban tanulók közt eléggé elterjedt, hogy vizsgák előtt csokit esznek; de van még annál is jobb: a szőlőcukor. (Gyorsabb a hatása, mert természetes cukor lévén a szervezetnek nem kell átalakítania.) Tehát vegyél néhány csomaggal, és kapj be pár szemet naponta. (Ízlés szerint: natúr / citromos / mentolos / kakaós / fahéjas ízesítésűt.)


4. A reál tárgyak sokak számára "mumusok". Ez a macska és a farka tipikus esete: nem érdekel, ezért nem is kedvelem --> nehezebben megy a tanulás, és úgy érzem, nem tudom megtanulni, mert úgyis h.lye vagyok hozzá --> félelem és görcsölés a számonkérésekkor (felelés, doga) --> kudarcélmények sorozata --> még jobban utálom, mert neeehéééz, és neeem meeegy; és így tovább... :(((


Próbálj meg változtatni a hozzáállásodon, ne hidd el magadról, hogy tök vagy a matekhoz, a fizikához, a kémiához. :)

Egy másfajta gondolkodást igényelnek, mint a humán tárgyak; de nem lehetetlen megbirkózni velük. Ha másnak sikerül, akkor neked miért ne sikerülne? :)

Kérj segítséget olyan személytől, aki kedveli ezeket (anyu, apu, tesó, barátok, bárki). Egyrészt nem egyedül kell kínlódnod, hanem kapsz egy kis "korrepetálást". Másrészt talán átragad egy kicsit rád is az ő lelkesedésük; vagy legalább megérted, hogy mi a jó csudát lehet szeretni ezekben. :D

És még az is lehet, hogy észreveszed pl. a matek szépségeit, és elkezded megszeretni és megérteni... :)

Ha pedig már megérted / megkedveled egy kicsit, akkor gyorsabban és könnyebben fog menni a tanulás; és több sikerélményed lesz (jegyek + önbizalom).

És ha kihívásként kezelsz egy-egy tananyagrészt vagy feladatot, akkor jól fog esni a győzelem. :)


Kívánom neked, hogy így legyen. :)

2012. nov. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ment a ződ pacsi Bertának, nagyon érdemes megfogadni a szavait.
2012. nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!