Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan működik a Gyakori...

Hogyan működik a Gyakori Kérdésekben a pontozás?

Figyelt kérdés
Én már vagy egy éve regisztráltam, és az első pár hétben beállt a százalékom 58-ra. Azóta rengeteg választ adtam, de ez az érték semmit sem változott. Ebből az a gyanúm, hogy ez a pontozási rendszer egyszerűen megszűnt, leállt. Tud valaki erről valami konkrétat?
2012. nov. 4. 21:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Nézd az enyémet. :D pedig mindig hasznosat adok.
2012. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

nekem a napokban esett 1%-ot

mert nem vagyok kíméletes, nem mindig azt írom, amit a kérdező szeretne hallani

pedig az oldal arról szól, hogy a véleményünket kérdik....mégis, ha nem tetszik a válasz, nyomják a pirosat, mint a meszes a csengőt

2012. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Ha nézed a toplistát, ott le van írva a pontozás.Néha meg szoktam nézni, ott a nyilaim néha mennek föl meg le,de a százalékom nekem sem változik semmilyen irányba.
2012. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Az én hasznos válaszaimat is lepontozzák állandóan..fel is b@szták nemrég az agyamat..
2012. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen igazságtalan rendszer!Adok egy jó kémiai választ és egy kémiai analfabéta lepontozza!
2012. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Úgy működik, hogyha az ezotéria rovatba beírod, hogy elraboltak az ufók és a s3ggedbe ültettek egy radarállomást akkor a sok mentálisan sérült felpontoz 99%-ra.


Ha a tudomány rovatba adsz egy korrekt választ akkor a sértődött pistike lepontoz 31%-ra, mert ő nem úgy gondolja, hogy a föld geoid, hanem úgy, hogy lapos.


Én azt veszem észre, hogy a magas százalékos emberek a tipikusan nagyon kib@sott hülyék, akik nem a választ írják a kérdésre, hanem valamit, ami a többi agymosottnak szimpatikus és akkor egymást pontozzák fel és alá :)

2012. nov. 5. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Kedves #6-os válaszadó! Meg kell védenem a magas százalékosokat, ugyanis nem érzem magam tipikusan nagyon kib@sott hülyének.:) Illetve valószínű, hogy sok olyan van, akiről írsz, de más tényezők is közrejátszodhatnak a pontok alakulásában.


Megrögzött szkeptikusként én is gyakran felbukkanok a tudományos és ezoterikus témákban, ahol rendre meg is kapom a piros mancsaimat.:) A magas százalékom valószínűleg azzal magyarázható, hogy lényegesen nagyobb arányban veszek részt olyan témákban, amik kevésbé megosztóak (kutyákkal, közlekedéssel, illetve a szakmámmal, számítástechnikával kapcsolatosak). És nem a pontok miatt teszem ezt, hanem egyszerűen az adott témákban vagyok jártasabb, és azokban tudok érdemileg - szerintem - hasznos választ adni. Ez szerencse dolga, ha biológus vagy fizikus lennék (ami egyébként szuper lenne!), akkor a tudományos rovatokban szerepelnék többet, és kb. 30-50 százalék között állnék valahol.


A másik, ami még (gondolom) közrejátszodhat, hogy a válaszaimat igyekszem érthetően előadni és megindokolni.


Tehát teljesen egyetértünk az ezós/tudományos rovatokat illetően, csak na.. nem vagyok hülye.:))

2012. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Ilyent ***** válasza:
80%
Ha beállsz a válaszadók sorába magas lesz a %-od. Hiába válaszolod meg a kérdést ha az a többi válaszadónak nem tetszik lepontoznak.
2012. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Lefele mindenki sokkal többet pontoz, mint felfele. Ha megnézed, egy kérdésnél ha ugyanaz a válasz jön be háromszor, sokszor egyik sincs felpontozva, pedig ha legalább ők egymást felpontoznák, akkor látszana a 100%. Viszont büntetni mindenki szeret zsigerből, így aztán ha valaki hülyeséget ír (vagy más annak gondolja), akkor tuti megy a mínusz. Tehát a rossz válaszok (értem ezalatt a korrekt de népszerűtlen, és az egyértelműen rossz választ is) mindegyékre megkapja az ember a "büntetést", de a jó válaszoknak csak egy részére (mondjuk a tizedére) kap "jutalmat", és ez attól is függ, hogy az adott téma tagjai mennyire érzik magukat "falkának" és a többiek által üldözöttnek. Mert ha igen, akkor a saját témájukban sokkal inkább felpontozzák egymást.


Éppen ezért a személyes pontszám valójában nem azt mutatja, hogy mennyire okos vagy, hanem hogy mennyi véres vitába futottál bele, ahol két fél hörögve pontozza a másikat lefelé, illetve hogy ehhez arányaiban mennyi olyan témában válaszoltál jól, ahol nagy a felpontozási hajlandóság. Az én pontszámom pl evolúciós vitákban szeret csökkenni, ahol a sok valláskárosult olvasás nélkül pontozza lefelé a biológusokat. Mivel a jó-rossz válaszokra kapott visszajelzés aránya eltér, ezért sokkal több jó válasz kell, mint amennyi választ lepontoztak. Ennek az egyik módszere, hogy ha valaki megérdezi hogy mennyi mennyi 1+1, akkor huszadikként is beírod, hogy 2, mert akkor előbb-utóbb hátha valaki felpontoz.


Az alacsony pontszám tehát kb a következőket jelentheti:

- valóban troll vagy,

- aktív vagy a politika rovatban vagy más hasonló helyen, ahol világnézeti okokból pontozzák egymást lefelé a népek,

- nagyon régóta vagy gyk tag, és mindig lefelé araszolt a pontszámod, mert nem foglalkoztál vele, hogy minden egyszerű kérdést megválaszolj a felfelé pontozás érdekében.

2012. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem a rendszer úgy lenne sokkal korrektebb, ha rovatonként lenne a személyes % Tehát pl azt írná, hogy a válaszoló 85%-ban hasznos válaszokat a Tudomány rovatban. Így aztán nem lehetne az, hogy egy náci nézeteket hirdető, ám kiváló fizikus a politika rovatban összeszedett 15%-a miatt a tudomány rovatban is mellőzve van. Más részről szerintem az értékelési algoritmusnak is követnie kéne azt, hogy az adott rovatban az adott rovatban jól teljesítői által adott pontozás többet érjen, vagyis aki magas %-ot ért el az állatok témakörben (mert ért az állatokhoz), annak a szavazata érjen többet ott, de ha egyáltalán nem szólt hozzá a család témakörben (vagy pláne ha csak baromságokat írt), akkor a szavazata érjen kevesebbet ott. Így azt is el lehetne kerülni, hogy ezoterikusok csapatostul látogatnak a tudomány rovatba lefelé pontozni (és viszont), mert akinek nincs korrekt válasza az adott témában, annak a lefelé pontozása mit sem érne.
2012. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!