Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan működik a Gyakori...

Hogyan működik a Gyakori Kérdésekben a pontozás?

Figyelt kérdés
Én már vagy egy éve regisztráltam, és az első pár hétben beállt a százalékom 58-ra. Azóta rengeteg választ adtam, de ez az érték semmit sem változott. Ebből az a gyanúm, hogy ez a pontozási rendszer egyszerűen megszűnt, leállt. Tud valaki erről valami konkrétat?
2012. nov. 4. 21:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem szűnt meg a pontozási rendszer. Az infókat itt találod:

http://www.gyakorikerdesek.hu/help


A % a regisztráció után elég hamar be szokott állni szerintem, és azután már nem sokat változik; persze vannak kivételek (folyamatos, lassú csökkenés vagy növekedés).

Én 2011. június 21-én regeltem be, és az első néhány hét óta 71 és 74 % között mozgok. Nekem nem a pontozás és a toplista a leglényegesebb, de azért egy kicsit "büszke vagyok magamra", mert abban a két kategóriában, amiben rendszeresen írok, elég jó helyeken szoktam lenni, plusz az all-time listán is.


Vannak "normális" kategóriák, ahol tényleg ritka a veszekedés és a lepontozás. Ilyen pl. a Helyesírás, ahol van egy jó kis törzsgárda is; bár ott sokszor egyáltalán nem látszik egy-egy válasz %-a, pedig két értékelés után már szokott. Az Egyéb tudományokban még gyakrabban előfordul, hogy nincs értékelve egy-egy válasz.

A Vallásban és a Politikában viszont sokszor "pofára megy az osztályzás", azaz nick alapján, teljesen függetlenül a válasz tartalmától. Persze csak azoknak, akik bevállalták. ;)

És bocs, de az egyik előző válaszoló egyik gondolatára reagálva megjegyzem, hogy sokszor vannak olyan parttalan viták / veszekedések, amelyekben egyes ateistáknak nincs épkézláb érvük, így hát marad nekik a piros pacsi. :D

A tudással rendelkező és a másik felet tisztelő válaszolók "csatája" ritkaság, de kifejezetten élvezetes szokott lenni. :)

A vallás- vagy felekezetközi vitáknál dettó...


Üdv. :)

2012. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11-es: Pont ezt kérdezem én is, hogy miért az elején áll be a százalék, és utána miért nem változik többé.


A belinkelt súgó, és az általam talált is, valami toplistára vonatkozik, aminek semmi köze a százalékokhoz. Ott konkrét pontszámokat osztogatnak 30 naponta, ami egyénként sehol sem jelenik meg. A százalékokról semmi infó az egész oldalon.

2012. nov. 5. 13:56
 13/23 anonim ***** válasza:
Józan paraszti ész szintû matematikai tudás kéne hozzá, hogy rájöjj, miért nem változik.
2012. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Igen? Akkor áruld már el, te józan paraszt.
2012. nov. 6. 03:08
 15/23 anonim ***** válasza:

Paraszt a jó édes anyukád kisfiam...

Ennyire tényleg nem lehetsz sötét...

Tegyük fel, hogy 50%-on állsz az elején 1 pozitív és 1 negatív szavazattal. Kapsz 1 negatívat, számold ki szépen mekkora lesz a százalékod.

Aztán tegyük fel, hogy már az oldalon vagy 2 éve, és ugyanúgy 50%-on vagy de 10000 pozitív és 10000 negatív szavazattal, majd kapsz 1 negatívat, na ekkor is számold ki az eredményed...

Hú, de meglepő...

Nyilván később is változat, és változik is, de sokkal több szavazat kell hozzá, egy ember meg általában ugyanúgy ad válaszokat nagy átlagban, tehát ha nem változtat a hozzászólási szokásain stablian fog tartani egy %-ot.

2012. nov. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne legyél tahó. Ha valamit nem tudsz, normálisan is meg lehet kérdezni; nem kellett volna leparasztozni a másik válaszolót. Majd köszönd meg neki, hogy ennek ellenére újból válaszolt. :)


Én pedig idézek:

"A toplista az elmúlt 30 napban történtek alapján készült. Naponta egyszer, éjszaka generálódik újra, amikor a 30 nappal ezelőtti dolgok kikerülnek, az előző napi dolgok pedig bele.

Egy kérdésért 3 pont jár.

Egy válaszért -5 pont és +5 pont között jár arányaiban annyi, amennyire hasznosnak találták a választ mások.

Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont.

Az összpontszám ezen három pontszám összegéből keletkezik.

A Változás oszlopban lévő ikonok az előző napi toplistás helyezéshez képest történt változást szimbolizálják. Ha az egérmutatót az ikon fölé mozgatod, többet megtudhatsz."


Itt valóban nincs szó szerint a %, de evidensen az adott válaszok mások általi értékeléséből számolja ki a rendszer. Ezért változhat, ill. akár stagnálhat is a százalékérték.

A toplistákat kategóriánként is meg lehet találni (bal oldali menü, Kategóriáknál az utolsó); vagy ha a Megválaszoltjaidnál nyitod meg ugyanezt (utolsó előtti), akkor a saját eredményeidet fogod látni kategóriánként:


http://www.gyakorikerdesek.hu/toplista


Ott pedig a táblázat alatt van egy link: "A régi toplistát a mindenkori adatokkal itt találod" (vagy valami ilyesmi szöveggel); ha rákattintasz, ezt fogod látni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista


Tehát itt van az összpontszám, minden kategóriából, és nem csak az elmúlt 30 nap; plusz a válaszadási és az értékelési % is.


Üdv. :)

2012. nov. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

15-öském, ez a válaszod elég nagy sötétségre vall.


Mint mondtam, kb 1 éve gyakorizom, és kb ugyanolyan sűrűséggel. A példád tehát zagyvaság. Mint mondtam, én kb 2 hét alatt álltam be erre az 58%-ra.


Tehát az első 2 hétben adtam mondjuk 10 választ, és abból lett 58%.


Aztán a további 50 hétben időarányosan adtam kb 250 választ.


Te pedig azt próbálod itt megmagyarázni, hogy az első 10 válaszom nagyobb súllyal esik latba, mint az utána következő 250, mert hogy az a 250 már alig tud változtatni.


Ja, és egyáltalán nem ugyanolyan válaszokat adtam, mint az első 2 hétben. Akkoriban csak szórakoztam, megértem a sok lepontozást. Viszont utána már tényleg többnyire értelmes válaszokat adtam.

2012. nov. 7. 00:03
 18/23 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os.


Először is józan paraszt barátunk sem szólt éppen valami tisztelettudóan, másodszor ő maga mondta, hogy ehhez csak józan paraszti ész kell, tehát azt hittem, megtisztelőnek fogja érezni ezt a címet :)


Amit leírtál, azt én is olvastam, de az sem magyarázza el, hogy hogyan számítódnak pontosan a százalékok. Sem azt, hogy miért nem változnak.

2012. nov. 7. 00:10
 19/23 anonim ***** válasza:
Gyakran buktattak matekból, mi?
2012. nov. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem igazán, általában 4-es 5-ös volt minden matek szigorlatom.
2012. nov. 7. 08:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!