Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy akinek Hashimoto pajzsmirigy betegsége van (alulműködés), annak nem szabad jódot szednie, mert az ront a helyzeten? Miből fog hormont termelni a pajzsmirigy élő része, ha nincs jódbevitel?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat olvastam ebben a témában, de igazából nem tudták megindokolni, csak azt írják, nem szabad jódot pótolni......

2012. nov. 21. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad jódot szednie olyan értelemben, hogy plusz táplálékkiegészítőként. Tehát nem arról van szó, hogy meg kell vonni a jódot a szervezettől, hanem be kell érni a természetes módon bevitt mennyiséggel. Ez fedezi a szükségletet a hormontermeléshez.
2012. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arról olvastam, hogy a pajzsmirigy problémának a hátterében az esetek többségében a jódhiány áll. Tehát lehet, hogy a pajzsmirigy a jódhiány miatt (vagyis e miatt is) nem működik jól, mert valószínűleg az ember nem vitt be eleget a természetes étkezés során. Valószínűleg a betegség kiderítésekor a hormonadagolás megkezdésével sem fog többet bevinni, ha az étkezése ugyanaz marad. Akkor miért nem lehet pótolni étrendkiegészítővel? Egyébként hogyan lehet természetes úton többet bevinni? És ha maga az élelmiszer jódhiányos (mert olyan talajban termett) miért nem lehet jódozott sót használni (ezt is "tiltják")?
2012. nov. 21. 17:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint arra akarok kilyukadni, hogy ha eddig nem volt elég a jódbevitel, akkor ez után sem lesz az szerintem..... tehát a pajzsmirigynak esélye sincs jól működni......
2012. nov. 21. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A Hasmimoto-kór nem egy hiánybetegség, tehát az alulműködés oka nem a jódhiány, ezért nem is orvosolható jódpótlással. Autoimmun betegségről van szó, egyfajta önpusztítás az egész.
2012. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, most már akkor értem. Én valahogy a jóddal hoztam össze.....

Akkor ezek szerint az önpusztítás leállításával lehet csak meggyógyulni. Nem hangzik valami jól ez...

2012. nov. 21. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!