Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha nem rendesen telefonálok...

Ha nem rendesen telefonálok (azaz GSM-ben), hanem Viberen (mobilinternet segítségével), akkor zavarja a rádiós berendezéseket a készülékem?

Figyelt kérdés

A kérdés tehát; ha normálisan kezdeményezek egy hívást és odateszem a tv-hez, rádióhoz, akkor gerjedni kezd. Ha mobilinternet segítségével, mondjuk Viberen, Skype-on kezdeményeznék beszélgetést -még nincs ilyen telefonom- akkor az bezavarna ezen készülékeknél, vagy ebben a formában nem?

Ugyanez a kérdésem lenne a bluetooth-al kapcsolatban is; hogy a bluetooth zavarja-e/gerjedni kezd-e a tv, rádió, mondjuk egy fájlküldés közben?


Köszönöm a válaszokat.



2012. dec. 1. 00:00
 1/1 anonim válasza:

Ha wifis interneten keresztül telefonálsz, akkor az biztos nem fogja bezavarni a rádió és tv készülékeket.


Ha mobilinterneten át, akkor nekem az a tapasztalatom, hogy GPRS/EDGE-n bezavarja, mert az is GSM hálózatot használ, viszont HSDPA mobilinternet mellet mehetett a kisrádió, az nem zavarta be (legalább is nálam).

Viszont ez lehet, hogy készülékfüggő.


Arra viszont érdemes oda figyelni, hogy nem mindegyik mobilinternet csomag alkalmas az internetalapú hanghívásra, azaz a VOIP-ra, mivel a szolgáltatók üzleti érdekével ez ellentétes, így korlátozhatják. Ha havidíjas csomagot veszel, ott sem garantált, hogy van benne VOIP, ráadásul az egyik szolgáltató épp december 5-től változtatja meg az ÁSZF-et, több mobilinternet csomagból - amin eddig lehetett telefonálni - kikerül ez a szolgáltatás.

Sajnos annyi okostelefon van már, hogy mindenki ezen telefonál (ingyen, na jó havi párszáz forintért) és ez állítólag nem éri meg a mobilszolgáltatóknak. Főleg, hogy a lassított 32 Kbit/s sebességgel sem szaggat a hang, legalább is HSDPA hálózaton.


A drágább csomagoknál engedi fogják továbbra is a VOIP-ot, viszont az annyiba kerül, mint ha vezetékes internetre fizetnél elő, csak nem korlátlan. Persze így nem tudod rá lecserélni a vezetékes internetet, aminek az lesz a végeredménye, hogy két helyre fizethetsz ugyanazért a szolgáltatásért.

Bocsi a kitörésem miatt, de mivel én (is) külön a VOIP miatt fizetek elő a mobilinternetre (otthon korlátlan optikai netem van), így okkal vagyok felháborodva ezen.

2012. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!