Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Budapest IV. Kerülete a...

Budapest IV. Kerülete a melegebb területekhez tartozik? Nyáron itt dőlt meg melegrekord.

Figyelt kérdés
Itt télen is enyhébb az idő?A napokba az is fura volt,hogy Budapest egyik utcájába hó esett,a másikba semmi,Pesten meg csak eső esett.Gondolom Budán hidegebb van mindig a hegyek miatt...
2012. dec. 4. 13:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Télen is enyhébb az idő , 2-3 év is eltelik, míg egyszer havat látunk, bár ez talán Pest egyéb területén is igaz lehet. Ahhoz pedig minimum országos égszakadás kell , hogy itt is essen valamennyi. Több éve Újpesten dőlt meg a rekord , és NEM ÉRTEM , MI OKOZZA EZT. Ha bemondják este , hogy másnak 35C' lesz , bátran hozzáadhatunk 2-3 fokot : nem csapjuk be magunkat . Szinte minden felhő Fót-Dunakeszi irányban kerül el minket. A Duna felöl kapjuk a nyugati szelet . Sok a beton , aszfalt? máshol még több! Az építkezés mikéntje? Valami domborzati egybeesés? Halvány sejtésem se és azt sem értem , ha a Meteorológiai Intézet kielemezte már ezt a kérdést , miért nem tudhatunk arról , hiszen az itt élők a problémában leginkább érintettek. Engem szintén érdekelne a "miért?"-re a válasz , annál inkább , mert helyben szenvedem meg a 40-42-44 fokos nyarakat , betonlakásban. De ettől függetlenül is igen érdekelne , hogy MIÉRT ITT , miért nem például a déli határszélen mérik a rekordhőséget. Az is érdekelne , mióta alakult ez így ,mert a "régi öregek" nyarakra igen , de ennyire brutális forróságokra nem emlékeznek.
2015. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!