Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen munkám legyen? 8. os...

Milyen munkám legyen? 8. os vagyok itt az ideje a palyaválasztásnak. Ti mit ajánlotok mit dolgozzak milyen szakra menjek

Figyelt kérdés
Bocsi a rosz kategoriáért de nem tudtam hova betenni

#nyelv #biológia #szépség #élet #munkahely #magyar továbbtanulás
2012. dec. 4. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ne,m tudod, hogy mi érdekel, akkor menjél gimnáziumba, és lesz még négy év gondolkodási időd.
2012. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondoltad a megadott kulcsszavakat, akkor a nyelvtanba erősen bele kell húznod... Tele van hibával a kérdésed; ebből így semmi nem lesz.


De írhatnál kicsit részletesebben, hogy milyen elképzeléseid vannak; mit szeretsz; melyik tantárgyak mennek jól stb.

2012. dec. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok. A kategóriát csak úgy irtam. Am érdekel a biosz az angol és kreatív ember vagyok, jó a kézügyességem, és gimibe szeretnék inkáb menni. Amit eltudnék magyamnak képzelni az a manikürős vagy a kozmetikus inkább az utobbi szeretem az állatokat de allergiás vagyok LÉGYSZI SEGITSETEK! Előre is köszönöm
2012. dec. 4. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:

A kulcsszavakról írtam, nem a kategóriáról; no, mindegy.

A gimnázium valóban jó ötlet; mint az első válaszoló is írta, nyersz 4 évet a döntésig.

A kozmetikus szakma nagyon keresett és népszerű, érettségi után elvégezheted a tanfolyamot. Ha valóban jó a kézügyességed, és rendesen megtanulod a szakmát, ill. mindig fejleszted a tudásod, jól fogsz keresni ezzel; a nők rengeteg pénzt áldoznak a szépségük megtartására még a mai válságos időkben is.

Kérdés, hogy a kémiai anyagokra nem vagy-e allergiás, ugyanis egy kozmetikus elég sokféle vegyszerrel dolgozik.


Az angol nyelvvel szintén jó lehetőségeid vannak: fordító, tolmács, idegenvezető, nyelvtanár. Ha van rá lehetőséged, válassz egy kéttannyelvű gimit, vagy egy nyelvi előkészítős osztályt. Ezek az átlagosnál jóval magasabb tudást nyújtanak optimális esetben.


A bioszról nem tudok nyilatkozni, tőlem elég távol áll, már azon kívül, hogy szeretem a természetet, az állatokat, és a kapcsolódó filmeket. :D


Az általánosan jó kézügyesség pedig több szakmában is hasznos lehet.


Tájékozódj időben a lehetőségekről a lakhelyeden és környékén: milyen iskolák vannak, mik a felvételi követelmények, hova van esélyed bejutni. De nem kell kapkodni, még azért van idő. :)

2012. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönö. Kedves ember vagy
2012. dec. 4. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!