Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Petróleumlámpába/viharlámpába...

Petróleumlámpába/viharlámpába milyen olcsóbb alternatív üzemanyagot lehet tölteni?

Figyelt kérdés

A petróleum ára felment (~800 Ft/l). A lámpaolaj ugye nem jöhet szóba, mert még drágább (~1000 Ft/l).

Nem tudom, hogy a dízelolaj vagy a biodízel alkalmas-e erre vagy nagyon füstöl. Esetleg más valami alternatíva? Pl. repülő üzemanyag? Kerozin? Mi az, amit be lehet szerezni, zárt térben is használható, nem robbanás veszélyes, nem büdös és normális fényt ad?



2012. dec. 10. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
A kerozin az ugyan az mint a petróleum csak másképpen hívják. Sajnos azt nem tudom, hogy mi lenne alkalmas erre a célra.
2012. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Majdnem. A kerozin tisztított petróleum, de nem volt alkalmam kipróbálni, mit művel a petróleumlámpában.
2012. dec. 10. 16:17
 3/7 anonim ***** válasza:
A kerozin egyenletesebben ég mint a petróleum. És az adalékanyagok hiánya miatt nem annyira büdös égésekor. Ha olcsóbb (bár azt azért nehezen hiszem...) használd nyugodtan.
2012. dec. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak ötlet, de sztem sima napraforgóolajjal is működhet.
2012. dec. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azzal nem megy, mert túl sűrű.

Bár abból már csináltam olajmécsest, de kicsi a fénye és büdös, de legalább sokáig tart. :D


Akkor a kerozin jó, de szerintem se olcsóbb, mivel petróleumból van az is. De ha valaki tud olcsó beszerzési forrást, akkor szóljon. Reptéren adnak?

Egyéb ötlet?

2012. dec. 10. 20:23
 6/7 A kérdező kommentje:

Megtaláltam az étolajmécses linkjét:

[link]

2012. dec. 10. 20:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a gázolajat sima petróleumlámpában, és ugyan ég benne és nem is füstöl, de gyengébb a fénye mint a petróleumnak, úgyhogy ez kilőve.
2012. dec. 26. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!