Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék gyorsan és...

Hogyan tudnék gyorsan és hatékonyan tanulni? Eddig mindenből 5ös voltam most valamiért 3-as

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék gyorsan és hatékonyan tanulni? Eddig mindenből 5ös voltam most valamiért 3-as

2012. dec. 12. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, mi az a "valami"...


Nemrég dekoncentráltságra panaszkodott valaki, bemásolom, ami neki írtam:


Az ok lehet szimplán általános fáradtság, kimerültség. Ezek ellenszerei:

- sok pihenés --> az egyéni igényednek megfelelő alvás + napközben is rendszeres lazítás,

- friss levegő --> legalább 20 - 30 perc sport vagy séta; a lakásban pedig gyakori szellőztetés,

- vitaminok, ásványi anyagok --> zöldség, gyümölcs vagy tabletta formájában is akár,

- normál (egészséges) táplálkozás --> kevés zsiradék és szénhidrát, több fehérje, sok tejtermék, és még több zöldség és gyümölcs,

- bőséges folyadékbevitel --> naponta ~ 2 liter víz / ásványvíz / gyümölcslé / zöld vagy fehér tea, ill. igazi gyümölcstea.


Lehet, hogy egy stresszesebb időszakot élsz át éppen, ill. egy nagyobb lelki megrázkódtatás ért. Ezeken szerintem csak az idő segít; esetleg jót tehet, ha megbeszéled valakivel.


Általános tanácsokat tudok még adni a tanuláshoz.

Egy kis trükk a gyorsabb és hatékonyabb memorizáláshoz: ne csak magadban olvasd a szöveget, hanem hangosan; így alapon könnyebben rögzül, mivel több érzékszervet vonsz be.

És ne egyszerre akard megtanulni az egészet, hanem kis részletenként, pl. egy-egy bekezdést vagy rövidebb tételt olvass el, majd mondd fel magadnak. Aztán hosszabb részletenként, majd egyben, elölről.


Kb. 40 - 45 perc tanulás után tarts 10 - 15 perc szünetet; ezalatt nyiss ablakot, mozogj egy kicsit, vagy akár szaladhatsz is egy kört a szabadban.


Egyél naponta legalább néhány szem szőlőcukrot, pár dkg diót, esetleg néhány kocka csokit.


Sok sikert. :)

2012. dec. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy régebben, de olyan remek válaszok születtek, hogy tömegével jött a köszönet.

Neked nem írta ki, mikor föltetted a kérdést?

Akkor keress vissza.

2012. dec. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Kipróbálom!

Amúgy nem találtam hasonló kérdést.

2012. dec. 13. 06:58
 4/4 Vedina válasza:

Van néhány igen egyszerű mozgássor amit ha elvégzel segítségedre lesz a koncentrálásban és a két agyfélteke harmonikus működésében. / Sajnos stressz hatására a két agyfélteke gyakran "szétkapcsol" és emiatt nehezebb a tanulásra figyelni/

Különösen a keresztbelendítéseket javaslom naponta elvégezni tanulás előtt.


Emellett fontos a megfelelő mennyiségű ívóvíz ( nem gyümölcslé, cukros lötty, vagy egyéb, hanem tiszta víz! ) fogyasztása is ahhoz, hogy az agysejtek jól működjenek és könnyen menjen a tanulás...

2012. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!