Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mechatronikai mérnök kifejez...

A mechatronikai mérnök kifejezetten csak robotikával foglalkozik?

Figyelt kérdés
Sokan úgy gondolják, hogy egy mechatronikai mérnök nem mindenképp tud ellátni gépész vagy villamosmérnöki feladatokat, habár a mechatronika ezek ötvözése az informatikával. A fő kérdés az, hogy ha teszem azt valakinek van egy mechatronikai mérnök diplomája, azzal érdemes gépész vagy villanyos állásra pályázni?

2012. dec. 12. 19:17
 1/5 anonim válasza:

Hát... Lehet h igazuk van azoknak akik azt mondják, h nem gépész és nem is villanyos. Általános mérnöki feladatokat nyilván el tud látni, de specifikus gépész ill. villanyos feladatokat nem. Ők pl. több automatizálást, programozást tanulnak mint a gépészek, viszont nem tanulnak energetikát, áramlástechnikai gépeket, hőtechnikai gépeket. Szerintem mechanikai technológiákat sem, bár pontosan nem tudom.

A mechatronikai mérnök a gyárak "kérésére" jött létre, ahol robotokkal dolgoztatnak, tehát lényegében karbantartás, üzemeltetés a fő profiljuk.

De persze szerintem tudnak érvényesülni egyéb területeken is, csak ők nem olyan mélyen tanulják a dolgokat mint a gépész, a villanymérnök meg az infós külön-külön.

Olvasd el ezeket:


[link]


[link]

2012. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az első jól mondja. Néztem cégeket amik mérnököket keresnek, de mechatronika diplomát nem nagyon láttam követelményként (de pl fizikus msc-t igen). No persze nem néztem meg minden munkakört, tehát biztos hogy vannak külön munkák a mechásoknak is.
2012. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Első vagyok.


Amúgy szerintem jó szak. Én leginkább msc képzésben látok benne fantáziát, persze, ha sikerül odáig eljutnom:D


Egyébként totál mindegy, hogy melyik mérnökit végzed el - gépész, mecha, villany -, ha jó szakember vagy és jó helyen végzel, akkor kelendő leszel.

A járműmérnök és az energetikai mérnök is jó szakok, az előbbi az autóipari cégek és beszállítók miatt (de ezeknél végülis bármelyik fentebb említett mérnöki diplomával el lehet helyezkedni), az utóbbi meg azért, mert energia termelésre, ellátásra mindig szükség lesz, bár itt azért valamivel szűkebbek a lehetőségek.

2012. dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én éppen az ellenkezőjét tapasztaltam, mint az egyik válaszadó. Nézegetem az állásokat és a helyek nagyobb részére jó a mechatronika. Gépészt VAGY mechatronikust keresnek az egyik helyre, villamosmérnököt VAGY mechatronikai mérnököt a másikra. Csomó helyre pedig egyszerűen csak felsőfokú műszaki végzettséget. Mechával lesz lehetőséged szerintem a legtöbb helyre bejutni, azaz megpályázhatod őket, onnantól rajtad múlik, hogy mit tudsz, mert a papír persze kevés. A műszaki szemlélet az elsődleges a cégeknél. Az ottani specifikus feladatodra pedig úgyis ők fognak továbbképezni. Akik azt mondták, hogy nem tanulnak se ezt, se azt, azoknak üzenem, hogy bogarásszanak át rendesen egy-két mechás tantervet.

Tényleg azt javaslom, kedves Kérdező, hogy emiatt ne félj, nyugodtan pályázhatsz ilyen állásokra.

2012. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is hasonlóképp látom, jó hogy van aki megerősít ebben :)
2012. dec. 16. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!