Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes e folytatn...

Dasd kérdése:

Szerintetek érdemes e folytatnom a szakközép iskolát ha 1. ben félévkor megbukok matekból . A többi tantárgyból mind 4 es leszek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy diszkalkuliás?
2012. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes folytatni; eszedbe se jusson, hogy abbahagyod. A tanév végéig simán tudsz javítani; ha esetleg mégsem, akkor még mindig ott van a pótvizsga lehetősége.


Általánosban hogy ment a tanulás? Ha ott is csak a matekkal volt problémád, akkor valóban esélyes, hogy diszkalkuliás vagy. Bár ennek már ki kellett volna derülnie 1. és 3. osztály között, ha a tanító nénid becsületesen odafigyelt.


Nézd át itt a tüneteket, jellemzőek-e rád:

[link]


Ha igen, akkor el kellene menned vizsgálatra.

Ha nem, akkor további kérdések: Az osztálytársaidnak hogy megy a matek? A tanár jól magyaráz? Jársz korrepetálásra vagy magántanárhoz? Ha normálisan elmagyarázza valaki az anyagot, akkor megérted?

2012. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
általánosba 3-mas voltam végig matekból ,rajtam kívül a 28 fős osztályból még 6 embert húzott meg a tanár a többi ember mind 3-4
2012. dec. 27. 08:39
 4/7 A kérdező kommentje:
5. től voltam 3-mas alsóba 5-ös :D
2012. dec. 27. 08:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Járok korepetálásra minden nap a koleszban és minden héten kedden 0. órába a tanárhoz aki tartja a matekot.De a fizika jól megy műszaki ábrázolásból is a tanárunk már most számoltat velünk mechanikát ami elvileg 3. os anyag és abbol is 5 ös vagyok
2012. dec. 27. 08:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, akkor nem igazán értem...

Nem valószínű, hogy diszes lennél, mert akkor alsóban is gondjaid lettek volna a matekkal.

De még ennyi korrepetálást... :O


Az pedig elég furcsa, hogy az osztályban senki nem lesz 4-es vagy 5-ös. Lehet, hogy mégis a tanárral van valami gond, pl. nem tud rendesen magyarázni. Szerintem mondjátok el az osztályfőnöknek, hogy mi a helyzet; remélhetőleg segít nektek, minimum megbeszéli a dolgot a kollégával.


Mindenesetre tartom: ne add fel semmiképp. Ha félévkor meg is húznak, év végére még javíthatsz. De az is lehet, hogy megkapod a kegyelemkettest. Ha látja rajtad a tanár, hogy igyekszel, akkor biztosan megenyhül. :)


Majd jelezz már vissza, légy szíves, hogy hogy alakultak a dolgok. :)

2013. jan. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát a félévi matek bukás az már megvan de csütörtökön írtam dolgozatot és az 5 ös lett :P majd írok a továbbiakban köszönöm a segítséget :)
2013. jan. 4. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!