Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matektudás mennyire fejleszthe...

Matektudás mennyire fejleszthető ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Egész gimnáziumban 2es 3as voltam matekból. Érettségim is hármas lett. Viszont soha egy házit nem csináltam meg és nem is nagyon foglalkoztam vele, igy ez betudhato a lustaságomnak. Órán is csak félig meddig figyeltem. Most igy 19-20 evesen lehet meg fejlezteni a matektudasom? Rájöttem h szükségem van rá és nagyon elbasztam eddig :/
2012. dec. 22. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
A metamatika jelentős része tanulható.
2012. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne! Gyakorolj sokat. Még egyedül is fejlesztheted így, csak tudd valahol visszaellenőrizni hogy jól oldottad e meg a feladatokat, ne a rossz megoldás rögzüljön benned. A tanulás nem korfüggő, így a matek sem.
2012. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi a legjobb technika? :)
2012. dec. 22. 21:10
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2012. dec. 22. 21:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Fogsz egy könyvet, és tanulsz. Persze tanárral könnyebb.
2012. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút fejleszthető, pótolható szinte minden, úgyhogy hajrá. :)


Már egyszer leírtam a saját példámat, de megismétlem a kedvedért röviden: Eleinte inkább humán beállítottságú voltam, általános iskolában a reál tantárgyakkal is elboldogultam azért eleinte ötös, később négyes szinten. Gimiben viszont kettes voltam rögtön az első félévben matekból. Iskolaváltás után mindkét középiskolámban végig ötös, majd a főiskolán - tananyagtól függően - négyes és ötös voltam. Nem mellesleg megszerettem a matekot, és bár nem művelem magas szinten, de a mai napig is az egyik kedvencem.

Szóval, szerintem egyrészt van, akinek fel kell nőni hozzá, mint például nekem, mert egy egészen másfajta gondolkodást igényel. De ha rááll az ember feje, akkor már megy, mint a karikacsapás.

Másrészt nagyon sok múlik a tanárokon is. Meg hát a saját hozzáállásodon és a szorgalmadon.


A kérdésedre nem tudok válaszolni, hogy melyik a legjobb technika, mivel nem írtad le pontosan, hogy mit szeretnél megtanulni. Ha az egész középiskolai tananyagot, akkor vedd elő a régi tankönyveidet, és a 9.-es elejétől kezdve rágd át magad az összesen. Ha megérted az összefüggéseket, a logikát, az a legjobb; de nem feltétel. Neumann János mondta: "Matematikában az ember nem megérti a dolgokat, hanem megszokja." Tehát ne ess kétségbe, ha nem értesz valamit; ha elfogadod, hogy az úgy van, és ráadásul működik is, akkor nyertél. :)


A száraz magolás és a mechanikus gyakorlás mellett én mindenképp javasolnék játékos képességfejlesztést is: matematikai, logikai játékokat akár egyedül, akár társakkal.


Üdv. :)

2012. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen fejleszthető, de nagyon nehéz lesz. Nem a matematika miatt, hanem az eddigi szokásaid miatt. A matematika elsősorban rendszerességet és módszerességet igényel, ezért nem lehet vele - legalábbis eleinte - gyorsan haladni. Ettől a legtöbben feladják.


Ha komolyan gondolod, először is mérd fel a tudásodat. Ehhez végy elő egy - mondjuk - hetedikes, nyolcadikos példatárat, oldj meg belőle egy témakörben öt példát. Ha megy, megnézhetsz ugyanígy más témaköröket is. Ha minden témakörön túl vagy, veheted a következő iskolaév példatárát.

A valószínű, hogy nem tudod megoldani, sőt meg se érted a feladatot. Ekkor lépj egy évet vissza. Ne szégyelld, ez a legfontosabb. Lehet, hogy egyes területeken akár a harmadikos szintre is vissza kell menned. Tedd ezt!

Amit olvasol, próbáld a saját szavaiddal elmagyarázni magadnak. Mindig kérdezd meg magadtól, miért van ez így. Ha tudod a választ, tovább léphetsz. Ha nem, vissza kell lépned. A matematika logikus és szigorúan egymásra épülő tudomány. Ha egy dolgot nem értesz, a rá épülőt soha nem fogod megérteni. Elismételni tudhatod, de fogalmad se lesz, miről beszélsz. Vagy ami rosszabb, téveszméid lesznek. Mindig bizonyosodj meg arról, életszerű egy dolog. Különösen példamegoldásban. Például az a feladat, hogy valamilyen módon számold ki egy futó sebességét. Ha az jön ki, hogy 30 m/sec, kezd erősen kételkedni! A világcsúcs a harmada!

2012. dec. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Visszamész oda, ahol az első rosszabb jegyet bekaptad, és onnan kezded el felfejleszteni magad. Vagy visszamész az elejére, és az alapműveletektől kezdve építed fel az egészet. Nyugodj meg, nem fog 12 évig tartani.
2012. dec. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!