Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki érti ezt a részletet?...

Ki érti ezt a részletet? Elmagyaráznátok? A szerelem szine miért nem a piros?

Figyelt kérdés

- Milyen színű a szomorúság? - kérdezte a csillag a cseresznyefát, és megbotlott egy felhőfoszlányban, amely gyorsan tovább szaladt. - Hallod? Azt kérdeztem, milyen színű a szomorúság?

- Mint a tenger, amikor magához öleli a napot. Haragosan kék.

- Az álmoknak is van színe?

- Az álmoknak? Azok alkonyszínűek.

- Milyen színű az öröm?

- Fényes, kis barátom.

- És a magány?

- A magány az ibolya színét viseli.

- Mennyire szépek ezek a színek! Küldök majd neked egy szivárványt, hogy magadra teríthesd, ha fázol. A csillag behunyta a szemét, és a végtelennek támaszkodott. Egy ideig így maradt, hogy kipihenje magát.

- És a szeretet? Elfelejtettem megkérdezni, milyen színű a szeretet?

- Pont olyan, mint az Isten szeme - válaszolt a fa.

- Na és a szerelem?

- A szerelem színe a telihold.

- Vagy úgy. A szerelem színe megegyezik a holdéval! - mondta a csillag.

Majd messze az űrbe bámult. És könnyezett.


2009. aug. 26. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem metaforikusan kell értelmezni a szerelmet. A szerelem mindig változik, akár a hold, mindig megújul, de mégis örökké állandó.
2009. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem

köszönöm a választ :)

2009. aug. 26. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a szeretet rózsaszin, esetleg ibolya színbe hajló rózsaszín. A szerelem... én is pirosra godnolnék. Én ezt a csakrákból gondolom. Minden csakrának van egy jellemző színe, és minden csakra bizonyos érzelmekért felelős az ember energia rendszerében.
2009. aug. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A piros általában a harag és a háború színe. A szerelem rózsaszín, szerintem onnan gondoljátok, hogy a szerelem piros, hogy a szivet általában azzal színezzük. Amúgy meg nem ^^
2010. jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!