Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ókorban vagy középkorban...

Soul30 kérdése:

Ókorban vagy középkorban Büntetésre használt pózna?

Figyelt kérdés
hogy hívhatják már körbe néztem egy csomó oldalt de nem találtam:/
2012. dec. 13. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,már mindenhol kerestem arra gondoltam hogy valami kivégzési eszköz és halál büntetésre kerestem rá.
2012. dec. 13. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Egészen az újkorig nem volt börtönbüntetés. Börtönbe addig zárták az embert, amíg ítéletet nem hoztak az ügyében. Illetve egészen kivételes esetben, ha egy személyt megölni valamiért nem lehetett (pl nemes volt), akkor bezárták valami jó kis helyre.

A büntetés többnyire valamilyen testi/közösségi fenyítés volt, pl.: szégyentábla, kaloda, pellengér, vesszőzés, súlyosabb esetben billogozás (= megbélyegzés, konkrétan izzó vassal valami jelet sütöttek rá) vagy csonkítás, legsúlyosabb esetben halál. Illetve mindig létezett pénzbüntetés.

Valójában a börtönbe zárás inkább az adósok börtöne volt, ahova azokat zárták, akiknek tartozásuk volt, míg a családjuk valahogy ki nem váltotta őket.

2012. dec. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!