Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudnánk kommunikálni a földönk...

Tudnánk kommunikálni a földönkívüliekkel?

Figyelt kérdés

Az igaz, hogy ha felfedeznénk egy másik értelmes civilizációt, akkor fényévekre lennének tőlünk, bár ők lehet fejlettebbek lennének és át tudnák utazni az űrt. A kérdésem az lenne, hogy tudnánk velük kommunikálni?


Ezt azért kérdezem, mert mi emberek itt vagyunk a Földön kb. 2-3 millió éve (mármint emberként), de ezalatt az idő alatt sem sikerült elbeszélgetnünk egyetlen földi élőlénnyel sem.. akkor hogyan tudnánk más civilizációkkal beszélni?



2013. jan. 10. 22:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy fejlettebb, olyan van hogy értelmesebb. Mivel az emberi értelmi szintet a földi élőlények 99,9%-a meg sem közelíti, ezért nem is igazán várható el, hogy délutáni teapartival egybekötött csacsogáson vegyenek részt. Ennek ellenére kommunikálni tudunk némely állattal, ha nem várunk el tőlük túl sokat.


Ha két, hasonló értelmi szinttel bíró, de egymástól fényévekre tanyázó faj között létrejönne a kapcsolat, első körben mindenképpen a matematika nyelvén lenne értelme valamiféle közös nevezőre jutni, kiindulópontot keresni. 1+1 ugyanis az egész világegyetemben 2, abból nem lehet félreértés meg mellébeszélés. Kérdést az jelentene, hogy ezt milyen jelrendszerrel tudnánk megértetni velük.

2013. jan. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Hogy gondoltad, melyik földi fajjal beszélgetnénk, amikor az ember egyik megkülönböztető tulajdonsága, hogy képes a beszédre?

Másrészről kommunikálni, valamilyen szinten több állatfajjal is tudunk. Kutatók rengeteg kommunikációs vizsgálatot folytattak már majmokon, delfineken, kutyákon, de kommunikáción alapul egy jó gazda-háziállat viszony is, legyen szó kutyáról, macskáról, lóról.

Én biztos vagyok benne, hogy egy idegen civilizációval is képesek lennénk megértetni magunkat, még ha kezdetben csak valami primitív szinten is.

2013. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

Valószínűleg egy csoport tőlük, egy csoport tőlünk összeülne, maximum egy-két héten belül mind a két oldalon összeállna egy egyszerű fordító program, aminek a segítségével már a további kommunikáció problémák nélkül haladna.


Elvégre, ha két, teljesen más kultúrából, és más nyelvből származó ember összeakad, meglehetősen gyorsan megértik egymást, ha akarják. Két intelligens lény gyorsan megtalálja a közös nevezőt. :)


A kutya pedig nem logikai alapon próbálja megértetni magát. Sőt, igazából egyáltalán nem próbálja nyelvileg megértetni magán, lévén nincs nyelve. Sőt, a legtöbb állatnak sincs. De majmokat meg tudtunk tanítani jelbeszédre, és tudunk is velük valódi kommunikációt folytatni. Szóval ez nem igaz, hogy egyetlen földi élőlénnyel se tudtunk beszélni.

2013. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Tejbegrízeskenyér RX ***** válasza:
11%

Ha belegondolsz, hogy hogyan tudunk kommunikálni állatokkal, akkor inkább az a kérdéses, hogy ők hogyan fogják megértetni magukat velünk. Elvégre a kutyáknál mi is értelmesebbeknek tartjuk magunkat. Mi őket könnyen megértjük, ők minket már kevésbé következetesen. Ezek alapján az idegenek megértenének minket, nekünk viszont magas lenne amit és ahogyan mondanak.

Egyébként meg nem tartana sokáig, valószínűleg a Föld többi faja érdekében rövid úton likvidálnának minket.

2013. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Egy japánnal tudsz kommunikálni? Akkor meg?
2013. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
én ezt nem értem... ha előkerülnek a földön kívüli élőlények vki egyből rávágja h kiírtanak minket. Miért kell minden ufót hidegvérű galaxisromboló fajként leírni??? Ha vki fejlett azzal együtt jár h mindent kipusztít maga körül???
2013. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ja hogy ők idejönnek a Földre! Az más, úgy nem lenne probléma a közös nyelv kialakítása, abban nem lenne semmi kihívás. Én úgy értelmeztem, hogy ha egymásra találnánk több fényév távolságban, úgy hogyan alakítanánk ki közös nevezőt. Na úgy már némileg nehezebb lenne a dolog.
2013. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:


Miért gondolja azt az ember, hogy a matek az másnál is ugyanaz? Hogy ott is létezik? Ugye az arabok találták fel a számokat, de 1+1 helyett azt is kitalálhatták volna, hogy ('% = " és ez erre rámondják, hogy ez egy összeadás egy végeredménnyel. Nem értem miért gondoljuk azt, hogy más földönkívüli civilizációk is ugyanazon a fejlődési soron mentek keresztül. Lehet ők nem is használnak számokat, vagy ha igen, akkor teljesen más formában és más karakterekkel.

2013. jan. 10. 23:32
 9/21 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem nem elképzelhetetlen, hogy elpusztítanának minket. Gondoljunk csak bele. Az ember történelme során maga ellen háborúzott, irtotta magát, pedig ők még egy fajhoz is tartoztak. Akkor mégis mit várnánk egy teljesen más fajtól? Bár az is lehet, hogy nagy meglepetés lenne mind 2 fél számára, és mivel elég fejlettek, ezért inkább tudást adnának át egymásnak.
2013. jan. 10. 23:39
 10/21 Tejbegrízeskenyér RX ***** válasza:
65%
Nem a matematikai jelrendszer lesz azonos, hanem az amit a matematika egyetemlegesen képvisel.
2013. jan. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!