Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy nézhetnek ki az értelmes,...

Hogy nézhetnek ki az értelmes, fejlett földönkívüliek? Emberi vonások, vagy teljesen más külső?

Figyelt kérdés

A kérdésemben azokra a földönkívüliekre gondolok, akik elég fejlettek már ahhoz, hogy saját bolygóik erőforrásait ki tudják aknázni vagy valami ilyesmi.


Ők hogy nézhetnek ki? Valószínű, hogy hasonló evolúciós folyamaton mentek keresztül, mint mi, vagy teljesen más? Ugyanúgy 2 szemük, fülük lehet, és más vonásokban is hasonlíthatnak? Ugyanolyan szerveik lehetnek, vagy teljesen mások?



2013. jan. 11. 12:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem nagyvonalakban szükségszerű, hogy hasonlítsunk egymásra, de egy szóval sem mondtam, hogy "nagyon humanoid lény"-re gondolnék. Amit leírtam, abba egy négykarú kentaur is ugyanúgy belefér, mint egy finom mozgásokra alkalmassá vált lábú rovar.
2013. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem mondtad, de azért "egészséges élethez szüksége és igénye is van rá" ez erősen sugalta :D Kicsit Norbis beütése volt :D Nem b*szogatás, csak megjegyeztem.


Amúgy mi a helyzet a delfinekkel? Mocsok intelligensek, de nem uralják a földet. A hangyák? Szinte uralják a földet, bár az intelligenciájuk kicsi.

2013. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A delfineknek megvannak a végtagjaik, csak mivel nem szárazföldi lények, nem a szárazföldi mozgáshoz alkalmas karokról és lábakról van szó, hanem a vízihez életmódhoz passzoló uszonyokról.


Megjegyzem a kérdés a műszakilag fejlett idegenekről szól.

2013. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

„Nos, alapvetően ami képes a mozgásra, annak az egészséges élethez szüksége és igénye is van rá. Lehetséges, hogy evolúciójuk során elveszítsék a végtagjukat, de ELÉG KICSI RÁ AZ ESÉLY, még akkor is, ha olyan szintű technológia birtokában vannak, ami teljesen ki tudná szolgálni őket.”


A kígyók élete annyira egészségtelen? Vagy annyira fejlett szintű technológia birtokában vannak?


Másrészt meg az intelligenciához nincs szükség különösebb mozgásképességre (erre is van már itt példa).


Én ahhoz tartom magam, amit a te hozzászólásodból is kiemeltem: elég kicsi rá az esély, de van. S ennyiről gondolom úgy, hogy mindenkinek be kellene látni.


Hogy milyen életforma a legvalószínűbb, vagy hogy minek mekkora a valószínűsége, abba nem szívesen folyok bele (na jó, annyit még belátok, hogy több, mint 99,9 %, hogy vannak végtagjaik), csak fontosnak érzem megemlíteni ezt a lehetőséget is. A 12:32-es válaszodból is csak a „meg KELL lenni” részt vitatom: NEM „meg kell lenni”, csak „igen NAGY VALÓSZÍNŰSÉGGEL meg kell lenni”. S amíg nem tudunk semmit, addig csak valószínűségek vannak.


Részemről ennyi.

2013. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%

A legtöbben nem nagyon tudunk elrugaszkodni a már megismert dolgoktól, de szerintem egyáltalán nem biztos, sőt valószínű, hogy nem hasonlítanának ránk morfológiailag.

Például, csak mert kell lennie valamilyen idegrendszerüknek, hogy felfogják a külvilág ingereit, az nem jelenti azt, hogy fejük is van. Van egy akármilyen testformájuk, valahol a testükben egy központi idegrendszer-góccal, ebből kiindulva pedig akár az is lehet, hogy az egész testfelületükön veszik fel a számukra szükséges ingereket.

2013. jan. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
0%

Ha fejlettebbek, akkor kb úgy, ahogy mi fogunk,

ha fejletlenebbek, akkor úgy, ahogy mi kinéztünk.

Ha meg olyan fejlettek, mint mi, akkor kb úgy ahogy most kinézünk.

Ez az én személyes véleményem, nem muszály lepontozni...

2013. jan. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Van egy több ezeréves vadászpilóta leírás. :-)

Nézd meg az Ezekiel könyvében le van írva egy emberhez hasonló lény:

Ezekiel 1.26

Ezekiel 1.27

Ezekiel 1.28

*

[link]

2013. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

A kígyó jó példa, de erősebb izomzattal, mégis alacsony testtömeggel rendelkezne. hossza, ami egyben magassága is lehet, amikor úgy van kedve, vagy feladata, elérné a másfél-két métert. (ez részemről az ideális űrutazó intelligens lény méret sovinizmus: ha túl apró egy lény, akkor sérülékenyebb is az idegen hatásokra, de ha túl nagy akkor problémásabb az űrutazás)Végtagja nincs, mivel kígyó kinézetű, de a szájszerve bonyolultabb és erősebb volna mint a 8.utas és a predator kombójának. Ez tenné lehetővé a kezek feleslegességét (preciziós feladatok elvégzéséhez). Fejlett agy: nincs keze csak szájszerve, ami nem elég a 2-3 méteres bútorokhoz, hétköznapi életben nem alkalmaz csúcstechnológiát ő sem, a személyes tárgyait szimplán telekinézissel mozgatja. ÉN EZT KÉPZELNÉM EL, AMI A LEHETŐ LEGKEVÉSBÉ HUMANOID.

Még valami: ismerünk rovarokat, hüllőket, madarakat, emlősöket stb állat típusokat. mi emlősök vagyunk, sok sci-fi ben meg amolyan hüllő félék vannak. a valóságban lehet még tucat olyan típus amit el sem tudunk képzelni....

2013. jan. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Várjatok, stop.... Könyörgöm, emberek! Értelmes földönkívüli életformáról beszélünk, nem pedig szupertechnológiás számítógépekről! Minden bizonnyal a Tejút azonos sávjában vannak velünk, vagyis ugyanúgy 4-5 milliárd éves a bolygójuk. Miért ne lehetnének azonos, vagy akár picit visszamaradtabb (például ókori) technológiájúak? Már az is értelmes lénynek számít, ha annyira nem is tudjuk magunkat megértetni velük. De ha nincs szükségük már végtagokra, akkor viszont valószínűleg csak központi idegrendszerek mechanikus érzékszervekre, végtagokra és szervekre kötve... De én azt gondolom, hogy bárhogy is néznek ki most, mire odaér az emberiség, hogy találkozzon velük, vagy esetleg feltérképezze az anatómiájukat SETI készülékekkel, addigra már lehet, hogy máshogy fognak kinézni, vagy már csak 50 fényévnyire lesznek tőlünk, és fénysebességgel fognak közlekedni. Ki tudhatja?
2017. jan. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

szerintem teljesen mások.

Az adott bolygó sajátosságainak. Megfelelően fejlődnek.


Ami lehet hogy szükségesseteszi hogy a fejűk teteje egy hatalmas 360fokban látó szem az agyuk pedig lila köd.

És nem szája eszenk hanem ráfexenek az ételre és önmagukalatt feloldják,az emészthetetlen részeket golyóva gyurjak és harc közben az ellenségre dobják.

2021. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!