Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen gyorsan zuhan pl. egy...

Milyen gyorsan zuhan pl. egy ember?

Figyelt kérdés
Minap azon gondolkodtam,hogy ha gravitációs erő,mindig ugyanakkora(mondjuk a földön 2 helyen erősebb,de egyik sem Magyarország)akkor gyakorlatilag ha mondjuk,2000 m magasból kidobunk bármit,akkor egyforma sebességgel zuhan a föld felé.Én példának egy embert hoztam fel.Mi az a km/h sebesség,amivel zuhanna lefelé egy ember?(vagy bármi),ami után már nem gyorsul tovább?

2013. jan. 15. 07:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Próbáld ki ezt:


[link]

2013. jan. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
9,81 m/s2
2013. jan. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket!

Itt a válasz: 712,76 km / h


Ennyit akartam :)

Köszönöm szépen a válaszokat,és a segítséget! :)

2013. jan. 15. 07:33
 4/14 A kérdező kommentje:
Vagyis....nem értem...ha egy bizonyos idő,távolság után nem gyorsul semmi...akkor miért változik a sebesség?Na ez nekem magas :-)
2013. jan. 15. 07:35
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem 202.86 km/h jött ki.
2013. jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De ez nem az állandó adatom mivel hízásban vagyok a terhesség miatt.
2013. jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ennél nincs autentikusabb videó:

http://www.youtube.com/watch?v=_bvrjnr7HZc

2013. jan. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A 700 km/h lenne, ha nem lenne a légellenállás. A 202,16 km/h reális, ezt nevezik lebegtetési sebességnek. Azaz ekkor tart egyensúlyt a gravitációs és a légellenállási erő.
2013. jan. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez erősen függvénye a kiugrás magasságától, zuhanás közbeni testhelyzettől, a viselt ruha anyagától, méretétől, attól, hogy esős, ködös vagy páramentes időben figyeled a zuhanást, meg még egy sor dologtól, ami most így hirtelen nekem se jut eszembe. Ha bő anyagú, bolyhos felületű ruhában ugrasz (mondjuk egy öt számmal nagyobb kötött pulóverben), és hassal a föld felé ködös, felhős időben, két kilométerre a felszíntől, akkor szerintem 130-150 km/h sebességnél nagyobbra nem fogsz gyorsulni. Ellenben ha egy úszók által használt, modern technológiával készült dresszben ugrasz ki tiszta időben 20 km magasságból, és fejjel lefelé zuhansz, akkor lényegesen nagyobb sebességet tudsz elérni zuhanás közben. Ez esetben ugyanis lényegesen kisebb a közegellenállásod, tehát ugyanaz a (gravitációs vonzó-) erő nagyobb sebességre tud felgyorsítani.

Érdemes megnézni annak a sztratoszféraugrónak a videoját, aki nemrég (kb. pár hónapja) ugrott ki igen nagy magasságból. Ugrás közben volt olyan pillanat, amikor az 1340 km/h sebességet is meghaladta, aztán az ernyőnyitási magasság elérésekor már ő is csak 200 km/h körüli sebességgel zuhant.

2013. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszi az utolsónak a kimerítő és szakszerű válaszért.


Általánosságban, mondjuk sima ejtőernyős ugrásnál valóban 200 km/h sebességet ér el az ember.

2013. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!