Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tud egy tehetséges...

Hogyan tud egy tehetséges ember nulla kezdő tőkével gyorsan meggazdagodni?

Figyelt kérdés
Eddig az jutott eszembe, hogy írok egy könyvet, vagy szerzek dalokat, és abból annyi pénz jöhet be, amilyen népszerű az a dolog. Ha meg nem veszik meg, akkor felrakom egy honlapra és legalább a hirdetéseiből kapok pénzt, de az is lehet, hogy kiemelkedően közhasznú szervezetet alapítanék a témában. Jobb ötlet?

2012. júl. 4. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha (szerinted) tehetséges író, vagy zeneszerző vagy, akkor még meggazdagodás sincs, nemhogy hamar.
2012. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Örökölj.
2012. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem akarlak kiábrándítani, de ha csak ennyire futja az ötleteidből, akkor nem is biztos, hogy annyira tehetséges vagy, mert kb 3 millióan teszik ugyanezt.
2012. júl. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha TÉNYLEG tehetséges ember vagy, és tudsz olyan könyveket írni, dalokat szerezni, amire van kereslet, akkor megkeresel egy kiadót, vagy zeneproducert.

Elküldöd nekik a kéziratot, vagy a zeneszám demoját (vagy a teljeset), aztán majd ha tetszik nekik, akkor visszajeleznek, és ajánlanak szerződést, illetve stúdiófelvételt.


Igen, itt szokott a legtöbb ember leblokkolni, hogy "Neeeee má', peeersze, küldjem el nekik, aztán majd ellopják az anyagomat, nekem egy vasat se fizetnek, merhát nincs levédetve!". Na, erre van nekem egy jó kis jogi receptem, amiért cserébe talán rám is gondol majd a szerző... bővebben a végén :P


Hát, szerzői jogi műveknél nem kell semmit "levédetni". Téged illetnek meg a szerzői jogok onnantól kezdve, hogy te saját teljesítménnyel létrehoztad a művet. Na persze, ezt alkalmasint bizonyítani is kell. Mármint, hogy te vagy az eredeti szerző. Ez cseles lehet, nemde, ha egyszer nincs levédetve?


Pedig baromi egyszerű a megoldás, mégis zseniális.


Egyszerűen mielőtt a kiadónak elküldenéd, fogd az eredeti kéziratot, vagy a dalod valamilyen felvételét, címezz meg egy borítékot, amin feladóként feltünteted magadat, címzettként meg szintén saját magadat, és add fel tértivevényesen a postán. Aztán ha megérkezik, vedd át, de ne bontsd fel a küldeményt, hanem tedd el jól :P


Na, ha később valaki el akarná lopni a művedet, akkor szépen bepereled őket szerzői és szomszédos jogok megsértéséért egy hatalmas kártérítésre, a bíróságon meg egyszerűen bemutatod a felbontatlan postai küldeményt.


Ott van rajta a postai bélyegző a feladásról, amit törvény szerint el kell fogadniuk valós érkezési dátumnak. Ott nyitották ki a bíróságon, szóval manipuláció kizárva. Benne meg ott van a te kézíratod/anyagod, ami korábbi dátumú, mint a kiadó publikált anyaga.


TEHÁT, ha ugyanaz az anyag, mint amit loptak tőled, akkor megállapítják, hogy te vagy az eredeti szerző, és kapsz egy csomó kártérítést, ami, ha okosan kéred, akkor épp annyi lesz, mint ha a kiadó simlisség nélkül kiadta volna az anyagodat, és kifizette volna neked a bevételt.


FIGYELEM. Ez nem alkalmazható, ha a kiadó úgy lop tőled, hogy az alapötletedet felhasználja, de lényegesen átírja a művet. Elvégre Madonna képet is ezer variánsban lehet festeni, és ha egyéni, eredeti feldolgozás, az mind saját műnek számít... de, ha valaki olyan pofátlan, hogy egyben ellopja az ötletedet, annak ezzel nyert ügye van.


Na, ugye milyen egyszerű? :)


Na, hát én csak annyit kérek, hogy ha te, vagy valaki más művészember, aki ilyen aggályokkal küszködött, és szép kis summát akasztott a tanácsomnak hála (vagy megmenekült a lopástól való rettegéstől), az ha sikeres lesz, gondoljon rám :P

Írjon egy privit, aztán én meg adok egy számlaszámot ahová utalhat akármennyit, ha ilyen formában ki szeretné fejezni a tanácsért a háláját. Így lesz ki-ki boldog :)

2012. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól sejtem hogy eddig 0 db könyvet és 0 db dalt írtál?!
2012. júl. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
LOL
2012. júl. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A saját magamnak való levél feladás nálam nem járható út: egyrészt ellophatják az ötletet, másrészt elfoghatják a levelemet és kicserélhetik valami másra a tudtom nélkül. Sokkal egyszerűbb megmutatni az ismerőseimnek előtte és/vagy közjegyzőhöz menni. Ezért nem is aggódok. Tanácsért nem adok pénzt utólag.


Inkább azért aggódok, hogy elég népszerűségre tudok-e szert tenni. Eredetileg egy filozófiai alapművet akartam írni, de úgy érzem, ez nem lenne elég népszerű ahhoz, hogy megoldja az anyagi problémáimat. Valóban, nincs még kész könyvem és zeném sem, de már vannak töredékek. Lehet, hogy valami olyasmit kellene írnom, mint a Harry Potter vagy a Twilight, de nem igazán tudom, etikus lenne-e fiction-t írnom. A popsztárságtól is elég távol áll a személyiségem, de hát nagyon kellene a pénz. Egyébként azért írtam a topic-ot, hogy hátha valaki tud ezeknél jobb ötletet írni, nem azért, hogy ezeket kritizálják.

2012. júl. 5. 13:08
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Abszolút el vagy szakadva a valóságtól, lehet hogy más problémád is van. Fel kellene keresned egy pszichológust.
2012. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha tehetséges vagy, és van eszed akkor tanulsz, méghozzá olyat amire van kereslet : orvos,energetikai mérnök,mechatronikai mérnök,villamosmérnök etc etc..suli közben meg vállalsz melót, mert ez a jaj dalszerző leszek, vagy híres színész vagy műsorvezető, mindenki ez akar lenni de nagyon kis % az aki ténylegesen jó benne, pl értetlenül állok a minden évben felfedezett "énekes " zsenik előtt akiket ontanak a csatornák, de egy karaokee bárban van hogy jobbat hallasz.
2012. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
30 éves programozó vagyok, bocs. Én meggazdagodni akarok, nem pedig sokat keresni, hogy legyen mivel kifizetni a devizahiteleket.
2012. júl. 10. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!