Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik suliba érdemes továbbme...

Melyik suliba érdemes továbbmenni a Radnóti, Deák vagy a Ságvári közül?

Figyelt kérdés
Milyenek a tanárok?Mennyire kemények?Mennyire magas az elvárás?:)

2013. jan. 19. 13:07
 1/5 anonim válasza:
Radnótiról különösebben nemtudok.A deák meg a ságvári barcikai sulik.Nos,erről tudok beszélni.A deákba me menj,semmi színvonal, érdekes gyerekek.. A ságvári ugyebár egy gimnázium, jó iskola, kemény tanárokkal,de jófejek, sokat kell tanulnod,tényleg rengeteget,de később ennek meglesz az eredménye ha kitartó vagy.Te alarj lenni a legjobb tanuló, úgy lesz értelme odajárnod,mert akkor a legtöbbet hozod ki magadból.Valamint sok ,jó program.
2013. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Milyen barcikai?Mind3 szegedi iskola.

Egyébként milyen szakra akarsz menni?Ez attól is függ.

2013. jan. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Barcikán is van ságvári meg deák képzeld
2013. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, az ottani Ságvárinak már Szalézi Szent Ferenc gimi a neve.. :)
2013. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Az első alaposan félreértette a várost :D Gondolom a szegedi sulikra gondolsz.

Írhatnék róluk regényt, de inkább röviden:

Radnóti: Oktatásilag a legjobb a három közül, közösségileg viszont kell a szerencse egy jobb osztály kifogásához. Lehet, hogy érettebb, és okosabb diákok járnak ide mint pl. Deákba, de elég sokan beképzeltek, sznobok meg stb.

A suli szép belülről, tanulni nagyon keményen kell. Tanárokról nincs tapasztalatom, nem ide járok.


Ságvári: Kezdem a rosszal: a suli külsőre nincs a legjobb állapotban, a folyosórendszer meg egy labirintus. Az oktatás viszont itt is magas színvonalú, közösség változékony. Valaki azt mondja, nagyon jó, valaki szerint pedig elviselhetetlen. A suliba jól el lehet lenni - elméletileg, gyakorlati dolog itt sincs.


Deák: Az oktatási színvonal itt már változó. Az általános osztályok elég gagyik, viszont a kéttannyelvű osztály oktatása felér a másik két suli szintjére (a többi jó osztály (nyelvi osztályok, humán osztály) sincs olyan messze).

A közösség itt is egyénfüggő, de általában talál az ember egy neki megfelelő réteget, elég sokan járnak ide (idén 8 osztály indult a 9. évfolyamban).

A suliban remekül el lehet lenni, jó az épület kiépítettsége, sok nagy hely van, hangulatos a kialakítás. A tanárok többsége jó, de akad pár unszimpatikus. Hátrány lehet a lakhely, ha a belvárosba van, akkor ki kell menni ugye a József Attila sugárút elejére (nekem igaz pont előny ez tápéi ként). Én szerintem remekül megleszek további három én fél évig itt :)

Sok szerencsét a felvételikhez!

2013. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!