Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az átlagnál okosabb embereknek...

Az átlagnál okosabb embereknek gyengébb az érzelmi inteligenciájuk?

Figyelt kérdés
Több olyan embert is ismerek, akik nagyon okosak, és hihetetlen teljesítményt nyújtanak a suliban, de én azt vettem észre, hogy ha szerelemről van szó, vagy érzelmekről ezeket a dolgokat hanyagolják és igencsak félválról veszik őket. Nem figyelnek annyit a párjukra, és kevesebb is a gondoskodás, önfeláldozás. Mit gondoltok erről?
2009. szept. 3. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ellenkezőleg, sokkal érzékenyebbek. Még ha nem is látod rajtuk.
2009. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nincs összefüggés. Amiről beszélsz azok a munkamániások. Okos emberek ugyan, de mivel minden idejüket ennek szentelik a szociális és érzelmi képességeik elsatnyulnak.

Azok az okos emberek akik megtalálják az egyensúlyt a kettő között, érzelmileg is fejlettebbek.

2009. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem nem tartottak egy hülye gyereknek, 4-es alatt soha nem volt a tanulmányi átlagom, és meglehetősen érzékeny vagyok.
2009. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Biztos nem általános érvényű a dolog, de most, hogy belegondoltam: valóban ez jellemző azokra az ismerőseimre, akik nagyon okosak. Fura.
2009. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Eleve valószínűtlen, hogy aki "hihetetlen teljesítményt" nyújt akár iskolában, akár máshol, annak különösebben alacsony lehet az érzelmi intelligenciája. Az érzelmi intelligenciának számos összetevője van, ezek közül némelyik igencsak szükséges ahhoz, hogy valaki tartós, erőteljes munkára, tanulásra képes legyen.


"Nem figyelnek annyit a párjukra, és kevesebb is a gondoskodás, önfeláldozás."


Nem hiszem, hogy van olyan törvényszerűség, hogy a másokra oda nem figyelés az okos emberek sajátossága. Az "okosság"-ot eleve nehéz definiálni, én pl. nem tartom okosnak azt, aki nem empatikus.

2009. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Nem lehet így általánosan kimondani, de az uccsónak egy megjegyzés: az iskolai hihetetlen teljesítményhez nem kell kifejezett érzelmi intelligencia, ha a személy bele van zombulva a témába és talál hozzá megfelelő tanárt is akkor simán nyer OKTV-ket stb. Mindezt érzelmi intelligencia és kitartás nélkül. Mert lehet amúgy egy verset nem tud megtanulni magyarra.


Szóval nem lehet ezt így általánosítani, főleg hogy nincs letisztázva sem, ki mit ért érzelmi intelligencia alatt. De az tény, hogy az okos emberek kiemelkednek a tömegből, emiatt máshogy fognak viselkedni, mint a tömeg. Ezt lehet jól is meg rosszul is kezelni.

2009. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"az iskolai hihetetlen teljesítményhez nem kell kifejezett érzelmi intelligencia, ha a személy bele van zombulva a témába és talál hozzá megfelelő tanárt is akkor simán nyer OKTV-ket stb."


Alacsony érzelmi intelligenciára utal az is, ha az ember képtelen magát rávenni a céltudatos cselekvésre. Az is, ha a hangulata ingadozása miatt ingadozik a teljesítménye. Stb. stb. Kifejezetten alacsony EQ mellett nem fog senki OKTV-ket nyerni.

2009. szept. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Dr.Csont.
2013. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!