Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » OXIGÉN ÉS PB PALACK, hozzáértő...

OXIGÉN ÉS PB PALACK, hozzáértő okos férfiak mit javasoltok? Ha a 2 palackomat néha különböző méretű hegesztőpisztolyokkal szeretném használni mi a jobb?

Figyelt kérdés

Legyen 2 garnitúrám - 2 oxi. 2 pb - vagy van ezeken (kapható) valami "gyors-zár" amivel simán és biztonságosan (szivárgás, tömítés) átcserélhetem a palackokon a pisztolyokat? A reduktor ugyanaz csak a pisztoly méret más.

De ha van Bp, budai szakértő ebben , szívesen vennék egy személyes konzultációt! Megbeszélés kérdése. Köszönöm! :)


2013. febr. 5. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:

A markolaton lehet cserélni a pisztolyokat, ehez nem kell szétszerelni semmit!

[link]

Vagy az utóbbi 20 évben lemaradtam valamiről?

Bár akkoriban még csak vágáshoz használták a pb palackokat, hegesztéshez nem...

2013. febr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az a PB, az acetilén akar lenni esetleg?Te inkább ne használj ilyesmit, a jelenlegi "szakértelmeddel".Nem bántani akarlak, csak egy jó tanács.
2013. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát Te sem vagy a helyzet magaslatán ha nem tudod mi az a PB. :))

Propán bután gáz.

2013. febr. 17. 01:25
 4/6 anonim válasza:

Megnyugodhatsz, mert tudom, de Te még mindig nem érted...

Talán rosszul, fogalmaztam.Azért olvasd el még egyszer!

1.Forrasztani lehet Pb-vel, de hegeszteni nem.

2.Dissou-val(Acetilén) kell hegeszteni, bár nem írtad, de Te hegesztőpisztollyal akarsz dolgozni, tehát gondolom hegeszteni akarsz.

3.Írd meg mit akarsz pontosan, biztos hogy tudok segíteni.

2013. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia Peti!

Igen, igazad van az elsőben, nem hegeszteni akarok hanem kemény forrasztani csak ugye ennek ami száram van , ennek "hegesztő " a neve és azért írtam úgy. Közben már megfejtettem , a legjobb ha szerzek 2 darab "kettős kieresztőt" meg plusz 2 darab visszacsapás gátlót és akkor el lehet ágaztatni a rendszeremet. (oxigén+pb ). Nincs véletlenül 4 köbméteres eladó oxigénpalakod? Ami alacsony de "dagi", nincs sem égen sem földön csak hatosok, tizesek. De ha értesz hozzá és szabad kérdeznem lenne még egy kérdés......reduktorról. Köszönöm! :)

2013. márc. 7. 11:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Nahh, jó pap holtig tanul.....és valahol el kell kezdeni.....Égőszár a rendes neve. (nekem 1-es van )
2013. márc. 7. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!