Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezeket az egyenleteket, hogy...

Ezeket az egyenleteket, hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

4(x-5)>=3(x-5)-(2-10x)

3(x+2)<2(x+2)-(x-4)

(2y-3)5+1>2

2(x-1)+2(x+1)>=0


utóirat ez:>= egymás fölött van csak azt nem bírtam leírni

a másodikat így csináltam meg nem tudom ,hogy jó-e?

3x+6<2x4-x+4

3x+6<x /-3x

6<-2x /:-2

-3<x


2013. febr. 17. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is, ne rontsd el: írd ki a + jelet is.

3x+6<2x+4-x+4


Másodszor is, az összeadást se rontd el:

3x+6<x+8


Harmadszor is, itt nem 3x-et, hanem csak x-et érdemes kivonni, így tűnik el jobbról:

2x+6<8

x+3<4

x<1


UTÁNA ELLENŐRZÉS!!!

3(1+2)<2(1+2)-(1-4)

3*3<2*3+3 (ez a határ, nézzük meg pl. 0-val is)


3*2<2*2+4

6<4+4



És még egy: ha észrevetted volna az (x+2)-t, sokkal egyszerűbb lenne a számolás.

3(x+2)<2(x+2)-(x-4)

1(x+2) < -(x-4)

x+2 < 4-x

2x < 2

x < 1

2013. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia :)


Sajnos nem jó a 2. feladat, rögtön az első sorban elrontottad a jobb oldalt: kihagytad a zárójelfelbontás első szorzását (2 * x = 2x), és innentől már borul az egész.

Próbáld újra, nagyon figyelj, hogy minden tagot minden taggal szorozz. :)

A többinél is ugyanez az eljárás: zárójelek felbontása, azonos tagok összevonása, számolás.

Ha leírod mindet, segítek: megnézem, jó-e. :)

2013. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem bírom valaki megcsinálná ezeket és abból kikövetkeztetném ,hogy hogyan kell.
2013. febr. 17. 18:06
 4/6 anonim ***** válasza:
A legdurvább hiba, illetve amit nem tudsz: ha negatív számmal osztasz vagy szorzol, a kacsacsőr megfordul.
2013. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt már megtanultam.
2013. febr. 17. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem megy, akkor nem fogod tudni "kikövetkeztetni". Tudok jobbat: csináljuk együtt. :)


A 3. a legkönnyebb, kezdjük azzal:

(2y-3)5 + 1 > 2


1. Bontsd fel a zárójelet.

2. Vond össze bal oldalon a számokat.

3. Rendezd az egyenletet: bal oldalon legyenek az y-ok, jobb oldalon a számok. (Ne felejtsd el, hogy mindkét oldallal el kell végezni ugyanazt a műveletet.)

4. Mindkét oldalt osztani kell egy bizonyos számmal, hogy bal oldalon 1y legyen, és máris megvan az eredmény. :)

5. Ellenőrzés: a., Mint ha egyenlőség lenne; b., Egy, a kiszámolt eredménynél nagyobb számmal.


Az lenne a legjobb, ha az egészet leírnád, mert ha nem jön ki az ellenőrzés, akkor látom, hol rontottad el. De ha jó, akkor elég az eredmény, és mehetünk tovább. Hajrá. :)

2013. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!