Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan nem törik össze a...

Hogyan nem törik össze a tojás ha leejtem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Technika házi feladatnak azt kaptuk hogy találjunk ki valamit amivel megakadályozzuk hogy összetörjön a tojás ha leejtem váll magasságból.Milyen trükkel lehetne ezt kivitelezni?
2009. szept. 8. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Főzd meg. Akkor csak megreped. Jobb esetben.
2009. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1-2 napig ecetben áztatod, akkor az ecet kivonja belőle a kalciumot, így szépen megpuhul.


Így törni biztos nem fog, legfeljebb szétloccsanni... de szerintem azt se.. próbáld ki :)

2009. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ok,köszi a válaszokat,majd írok hogy mi történt :)
2009. szept. 8. 14:28
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Csomagold be vattába vagy valami puhába :D ha már technika akkor eszkábálj össze valamit vagy nem? XD
2009. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Speciális ragasztóval bekened a tojás egész külső felületét, ha ez megszárad és megkeményedik akkor a kókuszdióhoz hasonlatos kőkemény héja lesz a tojásnak.
2009. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Tegyél alá párnát.
2009. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ejtsd puhára :D. Nem írtad, hogy ki van kötve, hogy keményre kell. Vagy ejtsd le a Holdon, bár ez kevésbé kivitelezhető. De valami ejtőernyő félét csinálhatsz neki.
2009. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj hát ez technikai feladat.Egy puha anyaggal kibélelsz egy papír dobozkát,annak a közepébe beteheted akár a nyers tojást is és ha így ejted le,akkor nem fog összetörni.Mert hogy a belül lévő puha anyag letompítja az ütést.
2009. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Vagy dobd bele egy vödör vizbe :D
2009. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem hűtéssel is elérhető az, hogy ne törjön szét, bár nem tom hány fokra kellene lehűteni ahhoz... hm
2009. szept. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!