Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti hogy reagálnátok arra ha...

Ti hogy reagálnátok arra ha bejelentenék, hogy az emberiség kapcsolatba lépet egy idegen intelligens civilizációval és történetesen ez tényleg igaz lenne?

Figyelt kérdés

#UFO #reakció #idegen intelligens civilizáció
2013. febr. 20. 22:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

A magasröptű eszmecserébe nem kívánok bekapcsolódni, inkább mutatok egy érdekes sztorit a tömeghisztéria kapcsán: 1938. október 30-án egy amerikai rádióadó sugározta Orson Welles War of the Worlds című művét, melynek témája az volt, hogy a Marsról érkezett idegenek megkezdték a Föld leigázását. Az előzetes és utólagos figyelmeztetések ellenére 1,5 millió amerikai esett pánikba.


Részletek:

" [link]

(Az oldalon van egy link, amin az eredeti műsor is meghallgatható.)


Ez pedig egy 1978-as zenés feldolgozás:

http://www.youtube.com/watch?v=AEWRqMCxza0

http://www.youtube.com/watch?v=3RoPtTEswWM


Jó parázást. :D

2013. febr. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Wadmalac ***** válasza:

Tecczik, tecczik. Tessék folytatni. :)

Jobbnál jobb érvek jönnek a vitába mindkét oldalon.

2013. febr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Ennek a filmnek úgy 2005 környékén elkészült a re-re-remake verziója is, talán Tom Cruise volt a(z egyik) főszereplő. A címére már nem emlékszem, de maga a film nem volt rossz. Bár nem tudom mennyire igazodik a sztorivonal az eredeti történethez.
2013. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Wadmalac ***** válasza:

War of Worlds.

Elég jól igazodik az alapsztori az erdetihez, a család története a plusz párhuzamos vonal.

Kritikák lehúzták, de sztem jó volt.

Erről eszembe jutott a másik remake és másik "itt vannak a fejlettebb idegenek" sztori: "The day the Earth stood still".

Meg a 3.: "Signs"

Három tök eltérő ötlet arra, mi is lenne.

Egy közös vonás van csak: pánik, pánik és pánik. :D

2013. febr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Az átlagember első reakciója a félelmetesnek tűnő ismeretlenre :) Valószínűleg evolúciós berögzülés.
2013. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
23%

"Miért tekinted az emberi fajt felfogóképesség szempontjából ennyire biztosan kevesebbnek, mint azokat a bizonyos idegen lényeket?"

Miért, szerinted olyan biztos, hogy a mi értelmi képességeink egálban vannak az esetleges idegenekével?


"Miért ne tudnánk megérteni azt, amit ők már egyszer kifundáltak?

Az, hogy még nem tudunk annyit a világról és annak működéséről mint ők, az nem azért van, mert eredendően gyöngébb képességűek lennénk náluk, csupán annyit jelent, hogy még nem volt annyi időnk felhalmozni a világról azt az ismeretanyag-mennyiséget, amit ők már megtettek."

Aha, vagyis szerinted a világ alapvetően megismerhető, csupán az eszközök és körülmények korlátozhatják. Meg ahogy móricka elképzeli! Akkor a csimpánzok miért nem ismerik a Pitagórasz-tételt? Eszközeik így-úgy megvannak, lehetőségük is adott... Szóval? Csak nem gyengébb az értelmi képességük? Ugye olyan nem lehet?


(egyébként egy-két éve volt valami cikk, hogy a csimpánzok figyelmeztetik egymást a veszélyre: voltak helyzetek, amikor a megfigyelők látták, hogy bizonyos csimpánzok figyelmeztetik a társaikat az úton lévő kígyókra!) -> ergó nem olyan hülyék, mint gondoltuk, DE még így is jelentős különbség van a cs.-ok és az emberek között!


Vagyis, én úgy gondolom - és sokan mások is - hogy az univerzum eleve nem megismerhető az értelmi képességeink miatt. Mintha egy egydimenziós lény szeretné felfedezni a kocka mivoltát. Nos, neki aztán magyarázhatnád...


"A kérdés eredeti szövege így hangzik: "ha bejelentenék, hogy az emberiség kapcsolatba lépett".

Ez kapcsolatfelvétel NÉLKÜL elég absztrakt állapotnak tűnik számomra :D"

Én viszont csak felvetettem egy eléggé valószínű lehetőséget...

2013. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
Én nagyon örülnék neki! Az minden vágyam hogy személyesen találkozhassak velük és elmeséljék hol és hogyan élnek!
2014. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Igazából kapcsolatban vagyunk velük, csak nem minden hétköznapi ember. ajánlom, hogy keresd meg a Kanadai Elnök "vallomását" a youtube-on, de hir.hu-n is megtalálod némi kutatás után. az FBI hivatalos weblapján is fent van minden dokumentáció róluk.

Egyébként én a 20 éves nővéremmel egyet értünk abban, hogy örülnénk neki, és mihamarabb találkozni, beszélni szeretnénk velük. Kérdeznénk róluk és mesélnénk magunkról.Örülök, hogy sok válaszoló hasonlóan van ezzel :)

2014. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 hellsing912 válasza:
én beszarnák(lesz vidi is).ha ez az idő bekövetkezik és márpedig be is fog.(lesz vidi is)
2015. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!