Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi számít már átlagos műveltsé...

Mi számít már átlagos műveltségnek?

Figyelt kérdés

Az alapján amit a családomról,az iskolai társaimról és úgy az utcán lévő emberekről le lehet vonni alacsony.


Jó,igaz én is egy eléggé tudományokba szerelmes ember vagyok,de az hogy valaki 40 (szó szerint) évesen ne tudja rögtön hogy hány napból áll egy szökőév...(Még engem kérdezett meg mert fogalma nem volt róla)


Aztán vanak más agysorvasztó pillanatok is amikel interneten és a valóságban is sokat találkozok.Például szinte senki nem képes definiálni a nemzeti park szó jelentését.


Vagy ott van hogy szinte mindenki olyan alap kérdésekkel jön hogy mekkora a Föld átmérője,miért van globális felmelegedés,mi az a trombózis.Ezek a kérdések álllandóan felmerülnek ha a való világnál nehezebb témáról van szó.


Tehát mi számít manapság magyarországon átlagos műveltségnek?


Épp hogy ne folyjon ki a nyál a szájából?Vagy képes legyen az olyan matematikai műveletekre mint a szorzás?


Mi?Mert nem csövesekkel beszélgetek,ezek teljesen átlagos közepes színvonalon élő emberek.Ennek ellenére már egy tanultabb 7-es szétröhögné rajtuk magát.



2013. márc. 9. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Nagy Alekosz

Vastagh Csaba

Fluor Tomi

Mádai Vivien

Istenes Bence

Király L Norbi

Baukó Éva


Ha ezek közül legalább 5 név mond valamit, akkor művelt vagy.

2013. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ki az a Baukó Éva? :D
2013. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az átlagos műveltség az, hogy tudj osztani-szorozni, összeadni-kivonni spontán módon, tudj olvasni, értelmesen és érthetően beszélni, fogalmazni, helyesen írni, az alap tudásszint általános iskolás vagy középsulis szinten pl. történelemből,földrajzból, kémiából, fizikából és bioszból; pl. tudd mi a sósav és a kénsav közötti különbség, mikor élt Mátyás király, mi az a lemeztektonika vagy tudni a fény sebességét vagy Ohm törvényét...stb. ilyesmire gondolok.

Mindenre nem tud választ adni az ember, de legalább az általánosban tanultakra emlékezzünk nagyrészt.

2013. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

alekoszra emlékszem, az valami b*zigyerek az x faktorból, a fluor tomi meg valamit énekel

a többiről nemtom kik

átmentem? :D

2013. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az X Faktorból? Nekem a Való Világhoz kötődik ez a név. De ez totál nem biztos, mert nem értek hozzá, soha nem néztem.

A felsorolt 7 névből csak 4 ugrott be, ezek is arc nélkül.

Ööö... Győzikével ki lehet egészíteni a listát, hogy nekem is meglegyen az 5? Esetleg a valamilyen Mónikával vagy Balázzsal, akiknek showműsoruk (pfff...) van / volt? :D


Nehogymá' ne számítsak legalább átlagos műveltségűnek. ;)

2013. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát Baukó Éván elég szégyen elvérezni, ő Alekosz szerelme volt, alias VV Éva!


Berta, sajnos nem tehetek engedményt, az utóbbi 3 évből minimum ezeket a neveket kell ismernie egy művelt embernek! :)

2013. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy te milyen szigorú vagy mindig... :(((


De ha "utóbbi 3 év", akkor SP sem ér? Igaz, csak annyit tudok, hogy ő is valami énekesféle, mint Fluor.

Meg azt is tudom, hogy megint van Barátok közt, mert egy ismerősöm szokta nézni, és talán még a Jóban, rosszban is megy...

És ... ööö ... Csillag születik esetleg van még?

Mással már végképp nem tudok villogni, akárhogy töröm is a fejem... :(

2013. márc. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kiszállok a beszélgetésből, mert érdemben nem tudok többet hozzátenni :D

(hála Istenek)

2013. márc. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!