Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Olyan nyelven beszélni amin...

Olyan nyelven beszélni amin eddig nem tudtál?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy egyes emberek pl kómába esés után más nyelven beszélnek stb itt is egy idézet


"A horvát lány, aki tökéletesen beszélt németül

Egy tinédzser kómába esett, majd felébredve egy teljesen más nyelvet beszélt, mint az eredeti anyanyelve. A 13 éves Sandra Ralic korábban horvátul beszélt, ám miután felébredt egy 24 órás kómából, elfelejtette anyanyelvét, viszont tökéletesen kommunikált németül. Szülei és orvosai is értetlenül állnak az eset előtt."


És tök frankó lenne hogy holnap felébrednék és perfekt angolom lenne,persze azért nem akarok kómába esni..


De ezek a nyelvváltások meg is maradnak?Mert bővebb infót nem találtam.


Nem,nem akarok balesetet szenvedni csak jó erről elmélkedni:)



2013. márc. 16. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy embernek hogy a fenében lenne az agyában olyan amit nem tanult?Akkor miért kell minden gyereket beszélni tanítani ha anélkül is tudna beszélni?


Az anyanyelvét elfelejtette de azt amit nem tanult beszéli?

2013. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 GLadislaus ***** válasza:

Nem rég olvastam egy ilyet. Azzal magyarázzák, hogy az agyvérzés következtében egy elfeledett tudás bukkan fel újra.


[link]

2013. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miután anyukám stroke-ot kapott, én is próbáltam hozzá különböző nyelveken beszélni, persze nem értette és jól kiröhögött, mikor elmondtam az okát:) Viszont az egyik ápolónő mesélte, hogy volt egy betegük, egy idős néni, aki nem tudott németül, de pici korában a nagyszülők valszeg németül beszélhettek otthon, és miután a néni agyvérzés vagy miegyebet kapott, már csak németül beszélt.

Szóval ahogy valaki előttem mondta, nem a semmiből jön az a nyelvtudás, hanem vmi régi/elfelejtett/tudat alatti dolog ez. Szerintem.

2013. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért mindenesetre tök durva dolog..:)

köszi a hozzászólásokat

2013. márc. 16. 15:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy később megjelent cikk tisztázta a rejtélyt. A horvát lány az iskolában tanult német nyelven szólalt meg, amit nem is beszél anyanyelvi szinten. De mivel akkoriban nem tudta felidézni a horvátot, ezért maradt neki a német.

[link]

2013. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Marci024 ***** válasza:
Az unokaöcsém sokat beszél idegen nyelvet. Pedig soha nem tanulta. Komolyan nem, főleg mert első csoportban még nem igen tanítják az idegen nyelveket. De Ő, folyton mikor énekel, más nyelven nyomja.
2013. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Marci024 ***** válasza:
Az Ufókat, Jézust, Istent, meg szellemeket is láttak már baromi sokan. Én ezt az egyszer csak felébredek, és latinul beszélek dolgot ebbe a kategóriába sorolom. Egyikben sem hiszek. Attól még igaz lehet, de erős a gyanúm hogy hülyeség az összes ilyen jellegű képzelt agyszülemény.....
2013. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mustafa33 ***** válasza:

Ilyen csak a hitgyüliben van, de azt maguk sem értik amit mondanak ☺.

Egyébként meg ne nézz hülyegyerek filmeket.

2013. márc. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
das ist hier kamu! :D
2013. márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!