Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek. Igaz, ez a...

Üdv mindenkinek. Igaz, ez a mondat? Ha egy prímszám páros és kettőnél nagyobb, akkor osztható hárommal.

Figyelt kérdés
2013. márc. 27. 19:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Üdv, #15 vok: Sajnos amennyiben nem számelméleten kaptad a kérdést, hanem logikát tanulsz, akkor lehet komolyan kell venni.


Logika:

[link] - Ezen a linken minden. Nincs magyarra fordítva, de matlog kérdést sem általánosban kapsz.

Ezeket külön kiemelném:

The statement “all cell phones in the room are turned off” may be true simply because there are no cell phones in the room.


Gyakorlat:

Ezt alkalmaztam az előző válaszban: [link]

Vagyis: Páros -> nem osztható hárommal.

Ha már az egyik feltétel kizárja a következtetést, akkor a többit meg se nézed. Tovább vizsgálva persze... előző válasz. De a gyakorlatban ezek után nem vizsgáljuk tovább. Értelmetlen erőforráspazarlás.


Gazdasági megoldás:

És ki volt az, akit azért fizettek, hogy ilyeneket találjon ki?! :)

2013. ápr. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
100%

Ez a mondat IGAZ!


Logikaiag igaz, ugyanis hamis állításból bármi következik. Levezetve:


Ai = "i primszám páros."

Bi = "i primszám kettőnél nagyobb."

Ci = "i osztható hárommal."


(Ai és Bi) -> Ci


Mivel a logikai implikáció definíció szerint csak akkor hamis, ha az előtagja igaz és az utótagja hamis, ezért ez az állítás szükségképpen igaz, mert az előtagja is igaz.


(Ugyanolyan ez, mintha azt mondanám: "Ha 2*2 = 5, akkor én vagyok a római pápa." Ez az állítás is igaz, ugyanis 2*2 nem egyenlő öttel, hamisból meg bármit implikálhatok.)


[link]


Tudom jól, hogy hülyén hangzik néha a logikai implikáció, de ez van :-)

2013. ápr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

” Üdv, #15 vok: ”


Azt gondolom értem amit írtál és köszönet érte.


Van egy társulat akik mindent vitatnak,ergó a kérdezőnek szinte nem lehet igaza. Feltettem ezt a KÉRDÉST, igaz e ez az állítás?


Válasz: hamis.

Csak azt vitattam,hogy hamis és elkezdtem a sárdagasztást,és minden cáfolatra a mondat

” értelme ” szerint válaszoltam, egyszer eltévesztettem a választ és azt megcáfolhatta. Kibujt a szög a zsákból.


Az egésznek az ” értelme” ez volt! A hamis ellentéte az igaz, Tehát a – hamis- egy szubjektív állítás.

Tökéletes a válaszod, Adott axióma rendszerben implikálható. Kvázi értelmetlen, - de nem hamis,- és ahogy írtad nem lehet(ne) vitaképes.

Nos, azt gondolom ez a konzekvencia viszont igaz.


Különben [link] -kifejezések, üres igazság cím szó alatt, ez a mondat megtalálható.

Saját véleményem: Ilyen mondatot csak matematikai úton ” lehet ” elő állítani.

( de néha használható)

Mégegyszer köszi a válaszod

Üdv.

2013. ápr. 2. 06:56
 24/26 ronin83 válasza:

Nem.

Nincs páros prímszám, (kivéve a kettő).

3-mal osztható sincs.

Def.: Prímszámok azok a természetes egész számok, melyek csak eggyel illetve önmagukkal oszthatók.

Úgy értelmes a feladat, hogy van egy prímszám, ami kettőnél nagyobb és osztható hárommal. Ez lesz meglepő módon a három.

Úgy is, hogy keresünk egy páros prímszámot, melyhez egyet adva 3-mal osztható prímszámot kapunk, csak ez meg már információredundancia, mert az elejéből is egyértelmű.

2013. ápr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 ronin83 válasza:

"Hamis állításból bármi következik."

A kettő nem páros és prímszám?

2013. ápr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Nem gondoltam, hogy ennél a kérdésnél 3 oldalnyi vita lesz :D "ÉS" szerepel az állításban, azaz érvényesülni kell annak a feltételnek is, hogy páros és annak a feltételnek is, hogy osztható hárommal. Ilyen nincs a 2-nél nagyobb prímszámok között.
2013. ápr. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!