Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jól használjuk-e az: ÉLMÉNYSZE...

Róóz Peter kérdése:

Jól használjuk-e az: ÉLMÉNYSZERŰ kifejezést?

Figyelt kérdés

Csak az "ésszerűt" ismerem, amelynek jelentése szerintem mindenkinek egyértelmű. Az összes többi esetben úgy érzem, hogy a -szerű, csak valamilyen hasonlatosságot jelent. Hasonlít, de még sem az. Regényszerű, cipőszerű, Föld-szerű (bolygó). Úgy gondolom, hogy az élmény az vagy van, vagy nincs. Nem tudom mi az, ami hasonlít az élményhez, de még sem az? Talán egy eljátszott orgazmus lehet ilyen. Hasonlított a valódihoz, de még sem volt. Miért nem lehet azt mondani az élményszerű helyet, hogy élménygazdag, vagy élménydús?

Csak egy slusszpoén: MISAD KATALIN helyesírási értekezéséből: "...... A -féle, -fajta, -szerű olyan képzőszerű utótagok, amelyek önálló jelentésben már nem élnek. ..." Képzőszerű!

Szóval csak nekem furcsa, és csak szerintem nem helyénvaló az "élményszerű" használata, vagy más is így látja?



2013. ápr. 15. 09:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van, ennek a szónak semmi értelme.
2013. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!