Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem használjuk a vezeték...

Miért nem használjuk a vezeték nélküli áram továbbítást?

Figyelt kérdés

2012. dec. 22. 22:45
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
17%
Én szoktam, elég gyakran. Nézek tévét, hallgatok rádiót, wifin internetezek...
2012. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
48%

Hol olvastál ilyesmiről? :S


Az áramot nem "továbbítják". Az áramhoz ki kell jelölni egy kört, és abban folyik, durván fogalmazva. Ez pedig vezeték nélkül elég nehézkes...

2012. dec. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
87%
Mert ha lenne ilyen akkor minden állampolgár lopná az áramot a távvezetékről,az erőművek csődbe mennének,azután pedig már nem lenne mit lopni.
2012. dec. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 2xSü ***** válasza:
100%

Gondolom a kérdező az elektromos áram, mint energiaforrás vezeték nélküli továbbítására gondolt. A WiFi ebből a szempontból kiesik, mert nem energiát, hanem jelet visz át.


Pontosabban nem ismerem a technológia részleteit, de a következő okokat !sejtem!:

- Lehet, hogy a hatásfok miatt nem vált igazi alternatívává még. (Ezt tartom a legvalószínűbbnek.)

- Lehet, hogy más tárgyakban (főleg elektromos készülékek), vagy az emberben generált elektromos áramot nem küszöbölték még ki jól. (Bár olvastam olyan kísérleti berendezésről, ami azt állítja, hogy nincs ilyen gond az adott átvitellel.)

- Lehet, hogy egyszerűen még csak túl friss, drága a tömeggyártás és kicsi a tényleges kereslet. (Ez ördögi kör.)

- A lopás is problémát okozhat. (Bár amiről olvastam, az pár méteres, esetleg pár tíz méteres körzetben működik.)

2012. dec. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
17%
És mi a jófene vezetné az áramot? Röpdösne mint a csulik a levegőben? Nem veszed észre hogy a levegőben levő töltést nem lehet irányítani?
2012. dec. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

[link]


Nikola Tesla


[link]

2012. dec. 22. 23:16
 7/48 anonim ***** válasza:
82%

2xSü naprakész. :)

Létezik a vezeték nélküli energiatovábbítás technológiája, a legújabb mobiltelefonok ki is fogják használni:

[link]


Szvsz még nagyon új, és talán nem érné meg vagy még nem tudnák lecserélni a villamoshálózatot.

2012. dec. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
70%
Nem láttam az előző hsz-t, mikor írtam, lehet, hogy Tesla nyomdokain járnak.
2012. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de ami a free-energy.hu oldalon van, az mind bullshit.
2012. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Más oldalakon is van róla szó.
2012. dec. 22. 23:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!