Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Bebizonyították, hogy: 2x2...

Bibi05 kérdése:

Bebizonyították, hogy: 2x2 néha 5?

Figyelt kérdés
Ki, hol és mikor, mivel bizonyította, konkrétan.
2009. szept. 28. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Bokros bizonyította - egy ország előtt.
2009. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 judka válasza:
77%
Bokroson kívül még O'Brien is hasonlót bizonyít. Nézz utána a 84-ben!
2009. szept. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szerintem ezt keresed:

[link] =)

2009. szept. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom h konkrétan mire gondolsz, de 10es számrendszerben 2x2 mindig 4 ! Ha arra akarsz bizonyítékot h ez nem így van, akkor nem fogsz rá választ kapni, mert a kérdés ekkor hülyeség ! (bocs, de ki kellett mondanom)


Ami ilyen jellegű trükköt ismerek az a 2+2 néha 5 esete .. ennek az az előzménye h kerekített számokról van szó, ez egy kikötés .. pl veszed a 2.4 et ami amiatt h nem haladta meg a 0.5 ös határt lefele lehet kerekíteni tehát 2.4ből lefele kerekítve 2 lesz.

Így 2.4 + 2.4 = 4.8 ! a 2.4et önmagában lefele kerekíted ha a névleges értékére vagy kíváncsi, 4.8 névleges értéke pedig 5. Így durván lehet mondani h 2+2 néha 5. Ez nem matematikai bizonyíték, csak egy okoskodás amiről hallottam.

2009. szept. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

23:28-nak

Mivel kérdezőnk bizonyításról beszélt, tegyük hozzá a linkeden szereplő 'bizonyításhoz', hogy az inkább példa arra hogyan lehet egy sima egyenletet annyira 'megbolondítani', hogy a figyelmetlen szemlélő ne vegye észre a 'csúsztatást' (abszolút érték jelölésének elhagyása), vagy jó még fejtörőnek is, hogy hol a hiba. :)

Azért írtam ide ezt a hozzászólást, mert már látom magam előtt a jövőt, hogy a linklátogatók egy része terjeszteni kezdik az új-matematikát... :)

2009. szept. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Ez is olyan bizonyítás,mint amikor kisgyerek koromban nagypapám "bebizonyította,"hogy csak kilenc ujjam van.

Úgy számolta az ujjaimat,egyenként megfogva,hogy: egyem.kettem.hármam,négyem,ötöm,hatom.hetem.hétem,nyolcam,kilencem. És elfogytak a számolni való ujjaim.Kisgyerekként nem értettem,hogy miért?

2009. szept. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

Meg a nullával való osztás is eredményezi az egyenletek megbolondulását. De ez is hülyeség ugye :)


Amúgy 2*2 = 5 csak és kizárólag 3-s számdrendszerben.

2009. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Van egy olyan tulajdonsága a szorzásnak, hogy disztributivitás, ami azt jelenti, hogy a(b+c)=ab+ac.

A szorzásnál az 1 az egységelem, ami azt jelenti, hogy bármely a számra a*1=a.

A 2=1+1 definíció szerint.

Ekkor 2*2=2*(1+1)=2*1+2*1=2+2=4. (ha pontosak akarunk lenni, 2+2=1+1+1+1=4 def szerint)


Az előzőhöz:

"Amúgy 2*2 = 5 csak és kizárólag 3-s számdrendszerben."

Nem. Egyáltalán mit keres egy 5ös számjegy egy hármas számrendszerben?

2009. szept. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szép betegség lenne a hármas számrendszerben eredménynek ötöt kapni. Az kb. olyan, mintha tízes számrendszerben mondanám azt, hogy 3*4 az C-vel egyenlő. A hármas számrendszerben 0,1 és 2 van számjegyként.

Amúgy nem igazolható a 2*2=5 kifejezés a tízes számrendszerben csak akkor, ha matematikai hibát vétesz az egyenletben (pl. leosztasz nullával).

2009. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Oké, elrontottam, valóban nem. De az öt, mint szám szerepel a hármas számrendszerben, méghozzá egyenlő 2-vel.
2009. szept. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!