Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan születik egy saját, jó...

Hogyan születik egy saját, jó ötlet/idea?

Figyelt kérdés
"Tudományok" kategóriába raktam a kérdést, hátha tud valaki segíteni valami mélyen elemző válasszal:). A kérdés lényege az, hogy amikor valakinek születik a fejében egy elképzelés/ötlet/terv, amit úgy, olyan formában nem látott sehol, honnan bizonyosodhat meg arról, hogy különleges, egyedi? Olyan esetben, mikor néha sajátjának érzi az ötletet a Kitaláló, szóval lelkéből jön, néha meg elbizonytalanodik fölötte?
2013. máj. 7. 08:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem tudom. Csak azért írok, mert már többször jártam úgy, hogy megszületett bennem egy ötlet/elképzelés/felfedezés stb., amit addig nem láttam sehol (szóval a feltételeidnek megfelel). Ezeknek nagyon örültem mindaddig, amíg ki nem derült, hogy előttem már mások is kitalálták/elképzelték/felfedezték ugyanazt...

(Na, jó, azért azután is örültem egy kicsit, hogy magamtól jöttem rá valamire, de hát így már mégsem az igazi... :D)

2013. máj. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hasznos válasz:) Szerintem jó dolog, ha magadtól jöttél rá, az is valami. Főként ha úgy vesszünk, hogy "ez csak a kezdet":)! Bár tudom, attól, hogy gondolok valamire, amit sehol nem hallottam, még nagyon könnyen megeshet, hogy már létezik, ezért is igyekszem, minél bizarabb helyeken kutakodni:)) Amúgy konkrétan mi volt az az elképzelés:)?

Bár nagyon nehéz olyant kitalálni, ami egyáltalán nem létezik, kissé önző is, a kivitelezés is dob az ötleten, ha a magadmódján tudtad megcsinálni:D

Van egy szak amibe még nem igen vetettem bele magam, igy kezdő-kezdő vagyok, de már tervezek benne. és az akaszt ki, ha elképzelem(rendszeresen) egy feldobó, jó ötletet, amiben van ambició és még "a részem is", öszinte. Bár messze állok attól, hogy megcsináljam azt, és bár néha részemnek érzem az ötletet,mégis fontos az, hogy valamiérdekes legyen. Elbizonytalanodom azon,hogy honnan jött az ötlet, megéri-e megcsinálni?

Bár alapjába véve jó, vannak kiegeszitesek, amik csak elképzelt dolgok, bár belátom, jobb csiszolni rajta, mint bizonytalanul odavetni:)

2013. máj. 7. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!