Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gyors válasz! Hogyan változtak...

Gyors válasz! Hogyan változtak meg az elmúlt kb.10 évben a tanyák?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Utoljára 2005-ben volt átfogó tanyakutatás


: [link]


Letöltheted az eredményeit a fenti linken .

2013. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Mi 4 éve lakunk tanyán.

Nagyszüleim is tanyán éltek,de ők már faluban laknak 30 éve.Náluk még nem volt villany sem és állatottak,földekkel,szőlővel foglalkoztak.

Nyilván az alapot elképzelést ismered(régi vályogház,nincs villany,út olykor járhatatlan,víz a kútból,vödörrel,jószágok,kosz stb)

Írtam egy cikket is,hogy én milyennek látom a tanyasi életet mostanában:

[link]

De röviden:itt is megvan,mindene,ami a faluban megvolt,sőt,több marad "extrákra" pl nyaralás.

Közművek közül gáz és villany van,vizet automata vízellátó szolgáltatja,erről megy a mosógép,mosogatógép,fürdés...net mikrohullámú van,tv-nél a digi a szolgáltató

Kertünk 6000 négyzetméter,parkosítjuk,még elég gazos egy része.Állataink csak kutya-macskák,ennyi elég is.Eljárunk dolgozni,nem a kertből élünk(nem is értünk hozzá)

Busz,kisváros közel,mozgóbolt is jár heti 2x,havat eltúrják télen.

Tudományosan nem tudom leírni,de szerintem pozitív irányba változik és egyre többen laknak tanyán.

2013. máj. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!