Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne ha a gepjarműbe...

Jackkkk87 kérdése:

Mi történne ha a gepjarműbe pluszbe beépitett villanymotort generátorként forgatod de nem veszel le rola teljesitményt, áramot?

Figyelt kérdés

Egy iskolai projektemmel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

A kocsiba lenne egy teljesen szokványos generator plusz lenne szo szerint mellete egy villanymotor beépitve amit csak generatorként használnék. A rákapcsolt frekvenciával forgatnám, de az üzem nagy részében nem akarnék rola levenni semmilyen teljesitményt, áramot.


Tehat a magyarazat utan a konkrét kérdésem: Probléma ha mondjuk forgatnam 6000 es fordulattal de semmilyen teljesitményt, áramot nem akarnék rola levenni? Vagyis nem mindig, többségébe nem vennék le rola teljesitményt. Gondolok itt melegedésre meg ilyesmire.


A válaszotokat elöre is köszönöm.



2013. jún. 6. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, egyrészt melegedik. Elektromos szempontból nem probléma, ha forog a generátor és nincs terhelése.


Mire jó ez neked? Mi lesz belőle? Miért nem alkalmazol generátort villanymotor helyett, ha úgyis csak generátor üzemmódban használod?

2013. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hello


Elöször is köszönöm a válaszod.


én gépész vagyok de szüksegem lenne ezekre az informáciokra.

én ugy tudom h minden motor generátor is egyben.

A lenyeg amiert nekem ez kell az az h lenne egy normál generátor a kocsiba ami kiszolgálja a hálozatot es kéne még ez a generátor mert áttétel szempontjabol egyszerüen szüksegem lenne rá (ugyanis mas berendezéssel össze lenne kötve), viszont az meg mind1 lenne h motor vagy generátor de nyilván sokkal ésszerübb egy generátort használni ami áramot fejleszt mint egy motort ami áramot vesz fel.


Tudsz nekem ebben a temában esetleg bövebben segiteni?


Elöre is köszönöm.

2013. jún. 7. 09:47
 3/3 anonim válasza:

Következő:


Az egy dolog hogy egy motor generátor is egyben.


De a motor ugy van tervezve hogy villanyt mozgássá alakitson a generátor forditva.


Ez olyasmiben nyilvánul meg hogy kevésbé lesz jó a hatásfoka ha nem arra használjuk amire tervezzük.


Tehát ha ez egy model iskolai példa stb, akkor jó az ötlet. Javaslom hogy néz pontosabban utána ennek az eltérő mértékű hatásfok kérdésnek s térj ki erre is a dolgozatodban. Szinvonalasabb lesz tőle a dolgozatod.


Amire még gondolok:


6000-s fordulatot mondtál. Egy átlag eszköz fordulata ennek a fele, gondold végig gépészetileg nem lesz e tul sok annak a motornak ha ilyen gyorsan pörgeted.


Melegedni akkor fog inkább amikor elektromosan terheled.

Mivel rosszabb a hatásfoka kisebb mértékben terhelhető mintha generátor lenne.


Ha nincs terhelve elektromosan a melegedése azzal lesz összemérhető mintha motorként árammal meghajtva mechanikus terhelés nélkül lenne pörgetve.

2013. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!