Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Univerzális vagy multiverzális?

Univerzális vagy multiverzális?

Figyelt kérdés
Miért nem a multiverzális szót használjuk, olyan dolgokra, tárgyakra amik többféle használatra vannak készítve?? Mert az ūnus(lat.) szó egyet jelent, a multus meg sok-at, akkor ez most hogy van??
2013. jún. 12. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Univerzum: Egyetlen egységes egész, amely együtt mozog/forog.

( [link] )


Univerzális: egyetemes, mindent lefedő, általános.

Az univerzális szó nem arra utal, hogy sokmindenre használható, hanem hogy egymagában lefed egy nagyobb használati területet.

2013. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

használják a multus szót is, csak akkor azt mondják, hogy multifunkcionális.


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. jún. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2013. jún. 12. 16:51
 4/10 A kérdező kommentje:
de az univerzális arra is használjuk, ami sok mindenre jó
2013. jún. 12. 16:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor mond, hogy multiverzális. Lehet, hogy meghonosítod a kifejezést. :)
2013. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem akarom meghonosítani, csak érdekel, hogy miért használjuk az univerzálisat, és nem a másikat, és köszönöm a válaszokat
2013. jún. 12. 17:03
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Pont azért, mert az univerzális szó azt jelenti, hogy sok mindenre jó, amit te mondtál. Akkor minek akarnád kétszeresen kifejezni ugyan azt???


Sokszínű. Többsokszínű? Nincs értelme.

2013. jún. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert az univerzális az nem úgy tagolodóik, hogy

egy + alkalmas (uni + verzális), mert a verzális nem is azt jelenti, hogy alkalmas.


Az univerzális arra a tőre vezethető vissza, mint az univerzum és az universitas, vagyis "egyetemlegesség, mindenség". (Felhívom a figyelmedet, hogy a "világegyetem" és az "egyetem" (ahol tanulunk) valamint az "egyetemleges" (= mindenkire vonatkozó, általános, mindenre kiterjedő) szavakban az "egyetem" rész pontosan a mindenséget jelenti, gyakorlatilag tükörfordítása az univerz- elejű latin szavaknak, és az "egyetem" elején látható "egy-" előtag ugyanúgy a számnévből ered, mint az "uni-". Ugyanis itt az "egységre" utal.)


Vagyis az univerzális az nem azt jelenti, hogy egyfunkciós. hanem hogy egyetemlegesen (azaz mindenre kiterjedően) lehet használni.

2013. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi, így már világos
2013. jún. 13. 10:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt ritka értelmesen sikerült elmagyaráznod, tényleg köszönjük!
2013. jún. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!