Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan képes az emberi agy...

Hogyan képes az emberi agy ennyi információt, ilyen rövid idő alatt befogadni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Kevesebb, mint 1 nap alatt megtanultam közel 2 évnyi tananyagot 6 tantárgyból (különbözeti vizsgákra), de nem csak ezekre kellett készüljek és még zeneiskolába is járok (ott is vizsgák), egész idő alatt közben beteg voltak/vagyok (magas láz, alváshiány, stb.), mégis jobban teljesítek, mint bármely korombeli kipihenve és napok/hetek alatt felkészülve. Az eredményeim: 3db 4-es és 3db 5-ös. Némely tantárgyról még életemben nem is hallottam. Hogyan lehetséges ez? Más is tapasztalt már ilyet? Mennyi az emberi agy befogadóképessége?

2013. jún. 13. 19:42
 1/9 schocko ***** válasza:
100%
S hol voltál eddig, elvittek az UFÓk?
2013. jún. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz. Zseni vagy!
2013. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... Arra tippelnék, hogy az a "közel 2 évnyi tananyag 6 tantárgyból" összesen legfeljebb néhány (100–200) oldalnyi mennyiség lehetett. Azaz "csökkentett tanterv", az éves anyagot átfogó rövid tételsor, vagy valami ilyesmi. Az ilyen különbözeti (és egyéb osztályozó) vizsgákra nem szokták ugyanazt a mennyiséget kérni, mint amit az iskolába járóktól.

Ha pedig nem tételsor alapján kidolgozott tételekből tanultál, hanem könyvekből, akkor sem lehetett sok a konkrétan megtanulandó anyag.


Az érdemjegyek pedig ne tévesszenek meg: az iskoláknak érdeke, hogy minél több diákjuk legyen (legalábbis ha nincs meg a maximális létszám), ugyanis eszerint kapják a fejkvótát (= pénzbeli támogatást az államtól). Tehát lehet, hogy az a tudás, amit produkáltál, rendes tanévben nem érte el a négyes-ötös szintet, de lehet, hogy még a kettest sem.


Egy amúgy nagyon kedves ismerősöm épp a napokban tette le az utolsó vizsgáit is magántanulóként, és konkrétan tudom, hogy a tantárgyak többségéből 0, azaz nulla tudásra kapta meg a kettest. Volt amiből mondjuk max. 5-10%-ot tudott, de ez még mindig messze van a kettes szinttől.


Nem állítom, hogy biztosan így volt a te esetedben is, csak enyhén gyanús...

2013. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez csak úgy lehet, hogy hihetetlen nagy polihisztor vagy. Na ne etessük egymást. 1 nap alatt megtanultál 2 évnyi anyagot, 6 tantárgyból. Mégis mi volt az anyag?
2013. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hmm, érdekes. Amint valakinek jobb képességei vannak, mindenki egyből azzal jön, hogy az biztos nem úgy volt, biztos nem volt annyi megtanulandó, biztos könnyített volt, biztos nem úgy osztályoztak, csak kell a tanuló a kvóta miatt... :)

Valóban 2 év teljes tananyag volt az adott tantárgyakból, például programozás, hardverismeretek és még lehetne sorolni, amik viszonylag távol álltak tőlem, mégis órák alatt elsajátítottam mindent, amit a csoporttársam 2 év alatt tettek meg, ráadásul elég gyenge szinten.

2013. jún. 13. 21:38
 6/9 anonim válasza:

én is jártam hasonlóan... szinte 0 óra tanulással 100% -os emelt informatika szóbelit tettem, és az osztálytársak reakciója is mind olyan volt, hogy biztos könnyű volt, olyan tételt húztál meghogy nehazuuuudj, tuti hogy napokig ki sem néztél a könyvek közül.

én sem értem, hogy miért hitetlenkednek az emberek, miért nem lehet elfogadni, hogy fantasztikus a memóriája vagy ilyesmi. amúgy a kedves kérdező egyik kérdésére válaszolva: úgy tudom, hogy az agyunknak csak pár százalékát tudjuk kihasználni és az állítólag nagyjából 2 terabyte kapacitás

2013. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kb. hány oldal és milyen tantárgyak? Nem mindegy :P Egyébként valószínűleg ez csak rövidtávú memória. Ha majd egy év múlva is tudni fogod, akkor zseni vagy.
2013. jún. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy cucc, én már 26 hónapos koromra kidolgoztam a kvantumrelativitás speciális elméletét az időtorzulásos térfluktuációkra nézve, 2-től 17 dimenzióig. De mivel édesapámék nem valami nagy fizikusok, ezért azt hitték, hogy csak valami értelmetlen irkafirka, ezért nem is tulajdonítottak neki túl nagy jelentőséget, így aztán feledésbe is merült a dolog.

Jelenleg épp egy esszét írok a szuperpozícionális szingularitások multidimenziós térgörbületeinek egymásba ágyazódó idődilattációs effektusairól Dávid Gyulának az ELTE tanszékére. Kérte, hogy lepjem meg valami érdekes olvasmánnyal a szülinapjára. Ez jutott eszembe, talán megért belőle majd valamit.

:)


5/F

2013. jún. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
BME-s vagyok, itt alap, hogy 1 nap alatt kell bevágni 100-200 oldalt és igen, pl. programozást is, mellette folyamatosan házizni, bejárni előadásokra/gyakorlatokra... És ez nem középiskolás szint (mert 16 évesen gondolom odajársz).
2013. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!