Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 87-es intelligenciahányadosom...

87-es intelligenciahányadosom van. (100-as átlagú és 15-ös szórású normál eloszlás alapján) Ez nagyon rossznak számít ahhoz képest, hogy egyetemre járok? Meg amúgy mi a véleményetek ezekről a tesztekről?

Figyelt kérdés
Nem matek szakos vagyok azt hozzátenném...:P A mensa próbatesztjét csináltam meg.
2009. okt. 10. 20:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
hát nem kertelek . akárki akármit mond ez SZ@R :D 80 alatt fogyinak számitasz ugyhogy ne nagyon büszkélkedj vele, én se tudom a matekot sőt egyenesen rühellem de mégis 130 as iQ m van, de egyébként ez nem jelent semmit élhetsz attol boldogan hogy sz@r az iQd
2009. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem valami jó az eredmény. Nemtudom milyen szakos vagy egyetemen. Az általános IQ a logikai képességedet méri, vannak bőven olyan szakmák/egyetemi szakok ahol logika nem sok kell. :P Ha bölcsész vagy pl, akkor nincs mitől félned. :D
2009. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ajjaj! Akkor ez tényleg elég ciki...:S


Főleg azért, mert mérnöknek tanulok! Azt nem árulom el, hogy milyen mérnöknek...:P A lényeg az, hogy az egyetemen jól teljesítek, ezért is lepett meg.

Bár! Ott volt az is, hogy újdonság, meg frusztrált az is, hogy mennyi másodperc alatt kell megcsinálni...

Mindegy! Még egyet nem csinálok, maradok abban a tudatban, hogy szar az IQ-m...:S :P

2009. okt. 10. 20:48
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Ez inkább az egyetemeket minősíti...


Bár, ha jobban belegondolok, nem kell magas IQ egy mérnöknek. Elég, ha jól számol, és elég alapos.


Magas intelligenciahányados inkább a nagy kreativitást, magas empátiát gyors helyzet felismerő/kezelő képességez igénylő munkáknál lehet előny.

2009. okt. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Tölts ki nyugodtan többféle IQ-tesztet, mindnél más eredményt fogsz kapni! Nekem is 90-130-ig terjedő skálán mozgott az IQ-m, attól függően, hogy milyen tesztet töltöttem ki. Egy könyvben voltak ezek összegyűjtve, és volt, amelyiket ki se tudtam tölteni! :)
2009. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Valamit félreüthettél, vagy hibás volt a teszt, ki van zárva, hogy 87, az gyengeelméjű. Értelmes ember vagy, le se érettségizhettél volna ennyivel, még az általánost is csak nyögvenyelősen végezhetted volna el. Jóval 100 fölött vagy, csinálj még egy tesztet, odafigyelve.
2009. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Oks! Majd valamikor csinálok még egyet, amire teljesen odakoncentrálok. Csak most úgy érdekelt, hogy hogyan néz már ki egy ilyen teszt.


Vhogy éreztem, hogy lesz olyan beszólás, ami az egyetemekre tesz célzást...:S Hát öregem! Te biztos a Harvardra jártál.

2009. okt. 10. 21:33
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Ezek az internetes tesztek nem valami megbízhatóak.
2009. okt. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Marhaságnak tartom az IQ-teszteket, úgy alapból. Különösen a netes alapúakat. Ugyebár egy előre felvett mintához viszonyítanak, vagyis azt mérik, hogy a tesztet már kitöltöttekhez viszonyítva te hogy teljesítettél.

Megcsináltam én is ezt a mensás netes tesztet kíváncsiságból, nekem 95 jött ki. Hozzáteszem, egyetemi végzettségem van. De azt is hozzáteszem, hogy odaírták, "kérjük, mindenki csak egyszer töltse ki a tesztet". Én ugyan ezt megfogadtam, mert nem érdekel igazából, de vajon hányan vannak, akik ezt be is tartják? Ha többször töltöd ki, akkor mi van? Én biztos vagyok benne, hogy másodszorra jobb eredményt kapnék, hiszen időre kell válaszolni, és már ismerem a mintát. Na, akkor ezek az én másodszori-sokadszori próbálkozásaim is belekerülnének a viszonyítási alapba, amihez képest a többi válaszoló pontszámát viszonyítanák. Ha mindenki jól begyakorolja, és sokadszorra majdnem tökéletes válaszokat ad, akkor már aránytalanul magasan van a léc azoknak, akik először látják a tesztet. Ennyit erről. A nem netes alapú tesztek már valamivel jobbak lehetnek, de ott is előre predesztinál a kérdések jellege.

Összegezve, az ilyen IQ-tesztek nem érnek semmit. Általában azok tartják fontosnak őket, akik egyébként magasabb társadalmi elismertségre vágynak, mint a tényleges pozíciójuk, pl. orvosfeleség, tanítónő, és ezzel akarnak a társaságban felvágni. Te viszont, ha egyetemre jársz, hagyd a francba ezeket a marhaságokat, inkább az egyetemi értékelésedre hajts, azt legalább elismerik valahol. Egyetlen valamit is érő IQ-teszt létezik: az élet. Ha ott érvényesülni tudsz, akkor jó, ha meg nem, akkor fail, akármilyen teszteket töltöttél ki.

2009. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
Ha a neten levő MENSA tesztet csináltad akkor nincs baj...nekem 82-es IQ hányadost adott ki és mégis kémia,fizika diplomám van úgyhogy olyan hülye nem lehetek :)
2009. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!