Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 87-es intelligenciahányadosom...

87-es intelligenciahányadosom van. (100-as átlagú és 15-ös szórású normál eloszlás alapján) Ez nagyon rossznak számít ahhoz képest, hogy egyetemre járok? Meg amúgy mi a véleményetek ezekről a tesztekről?

Figyelt kérdés
Nem matek szakos vagyok azt hozzátenném...:P A mensa próbatesztjét csináltam meg.
2009. okt. 10. 20:26
1 2
 11/17 anonim válasza:

A Mensa-nak jó tesztjei vannak, de nem a neten! Ha megbízható eredményre vagytok kíváncsiak, akkor jelentkezzetek egy személyes Mensa IQ-teszt kitöltésre!

Én már töltöttem ki, szerintem megbízható. Csak ne másnaposan töltsétek ki ha jó eredményt akartok! :P

2009. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, Britney Spearsnek meg 85, megis milyen sokra vitte. :-)
2010. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Nekem 116 jött ki... :D
2010. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
23%
"Nem matek szakos vagyok":Ez egyáltalán nem azon múlik.Mondjuk ezzel a kijelentéssel bebizonyítottad,hogy reális a 87-es iq.Egyébként 90 alatt enyhén fogyatékosnak számít.A magyar felsőoktatás lehetővé teszi,hogy ezzel az eredménnyel is tanulhass.(ANK)
2010. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Tegyünk azért néhány dolgot tisztába. Az IQ teszteket úgy készítik (különösen a Mensa), hogy a teljes lakosságra vonatkozóan normális eloszlású legyen, aminek a várható értéke 100 (== az átlag IQ 100-ra jöjjön ki) , és a szórása is pontosan meghatározott. Ha jól emlékszem, a Mensa 15-ös szórású teszteket használ. Nos a 87 ezek szerint azt jelenti, hogy 0.86 szórásnyival az átlag alatt vagy. Emlékezve arra, hogy mi a CDF és kiguglizva egy táblázatot rögvest kiviláglik, hogy az emberek 20%-a rendelkezik 87-es vagy annál alacsonyabb IQ-val.


Azért ez borzalmasan sok ember. Kijelenthető a lakosság 20%-ról, hogy enyhén értelmi fogyatékos? Hát.. egy átlagos, vidéki 30 fős osztályban ez 6 ember..


Tapasztalataim szerint egyébként az IQ-nál egy átlagos egyetemi szakon sokkal többet számít a memória, sokszor még mérnöki karokon is. Ha mindig fel tudod idézni a kérdésre a megfelelő könyvből a megfelelő választ (és eszedbe is jut, hogy pontosan melyikbe van leírva), akkor maximum a keresztkérdésektől kell rettegned, és az egyetlen, amivel meg kell barátkoznod, hogy sosem lesz kitüntetéses diplomád.

2010. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 janicsuhran válasza:
itt olvasom h milyen kevés pontot értek el az emberek a Mensa tesztjén, és csak fogom a fejem. Nekem egy régi teszt szerint (kb 1 éve) 128as lett, most a Mensa tesztjén 119, de lehet h ez a 119 töbet ér, mivel látom h egyetemisták 100 alatt teljesítenek rajta :D Bár lehet h cask azért olyan jó az eredményem mert versenyszerűen űzöm a fizikát és ott aztán kell a sok INT :D
2013. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

141 Csomó mindent elsőre meglátok, dolgokat összefüggéseikben pl., de nem találok magamnak párt és magányosnak érzem magam. :( Most akkor ez jó vagy rossz?

Utolsó kérdésem költői.

2015. dec. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!