Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az angol nyelv tanulásának...

Mi az angol nyelv tanulásának a titka? Hogy lehet könnyen megjegyezni dolgokat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen még az alapokat sem tudom. Egy mondatot nem tudok összerakni. Ti dolgokhoz kötöttök szavakat, vagy egyszerűen csak leültök és elég sok időt szántok a tanulására? Szeretnék folyékonyan megtanulni.
2013. jún. 24. 19:38
 1/5 Vree ***** válasza:

Én kezdőként ebből a könyvből tanultam:

[link]


Aranyos hülyeség, gyerekmondóka szintű dalokkal...Ezeket még ma is vissza tudom énekelni. :D


Minden további tanulásom csak ennek a folytatása volt, csak már nem mondókákat meg dalocskákat hanem egész könyveket, filmeket stb. olvastam/hallgattam. A szókincsem majdnem felét hozzá tudom kötni hogy milyen helyeken olvastam/hallottam először.


Persze több módszer létezik. Van aki a szókártyákra vagy a napi új 10 szó módszerre esküszik. Egyénfüggő is hogy kinek mi megy jobban.


Nekem rengeteget segítettek mind a tanárok (tanultam egyénileg, kis csoportban és nagy csoportban is) - mindig a kisebb a leghasznosabb, kevesebb rossz kiejtést hallassz a többi diáktól és többet foglalkoznak az egyéni hibáiddal. És egy idő után megtanulod hogy ezt a hibacsiszolást önállóan is csináld, fordíts fáradtságot az apró részletek tökéletesítésére.


Rengeteg segítség volt nekem az English Grammar In Use sorozat is. Ezek végigmennek az összes létező nyelvtani szabály gyakoroltatásán, középfoktól elengedhetetlen.

2013. jún. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elindulni a legnehezebb. Meg kell fogni a könyvet, és tanulni. Szerencsére annyira nem halálosan nehéz az angol nyelvtan, főleg ha a különböző múltidőket kihagyod ( általában nem kell annyit használni őket, kifejezhető midnen egy múlttal is élő beszéldbe vagy csetben, felismerni mondjuk nem árthat ).

Kb annyi hogy alany állítmány, többi mondatrész ha beszélsz, és állítmány alany többi mondatrész ha kérdezel. Ragozni se igen kell.


Ha már biztonságban vagy a nyelvtanban, és pár szó rádragadt, akkor elkezdhetsz olvasni, ami érdekel, online szótárral (én anno még igazival kezdtem...).


A következő lépés pedig: megnézel egy angol filmet magyar felirattal, aztán megnézed angol felirattal ( kis szerencsével találhatsz ilyet, általában a süketeknek szokták csinálni ), aztán pedig angol felirat nélkül. De közbe is folyamatosan olvasgatsz, pl wikipediát, fórumokat, ilyesmi. Esetleg online csetelgetsz.


Aztán megnézed a következő filmet is, a következőt, stb. Aztán sorozatokat nézel felirattal, aztán felirat nélkül.

2013. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az alany állítmányos részhez még annyi: van pár bűvös szó, pl have, do, is, - ezeknek nem árt megtanulni a használatát hogy mikor hogy érdemes beszúrni őket. Szal ha ezekkel találkozol akkor figyelj oda nagyon.
2013. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

- ismételj ismételj ismételj!

- Hallgass anyanyelvi tempójú hanganyagokat!

- Ne marcangold magad!

2013. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én sokat olvasok angolul, és egyből kiszótárazok minden ismeretlen szót. Mivel minden nyelvtannal végeztem úgy nagyjából, a szókincsem 0, erre egy könnyebb nyelvezetű angol könyv olvasása közben jöttem rá, amikor a mondatból csak annyit tudtam megállapítani, hogy milyen igeidőben van...
2013. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!